Iwona Krzywda

W Małopolsce po raz ósmy ruszyła akcja profilaktyki zakażeń pneumokokami

Z bezpłatnej profilaktyki można skorzystać m.in. w Krakowie Fot. Krzysztof Szymczak Z bezpłatnej profilaktyki można skorzystać m.in. w Krakowie
Iwona Krzywda

Program darmowych szczepień przeciwko groźnym pneumokokom od 2011 r. realizuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. - W tym roku na zakup szczepionek mamy do dyspozycji ponad 1 mln zł, z czego 850 tys. zł stanowią środki pochodzące z budżetu województwa małopolskiego. Pozostałą część przekazują samorządy lokalne - informuje wicemarszałek Wojciech Kozak.

Taka kwota wystarczy na sfinansowanie ponad 2 tys. dawek preparatu zapewniającego maluchom ochronę przed pneumokokami. Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać dzieci zameldowane w Nowym Sączu, Krakowie, Tarnowie oraz powiatach: brzeskim, proszowickim i tarnowskim. Akcja jest przeznaczona wyłącznie dla maluchów urodzonych w 2015 i 2016 r. Dzieci, które przyszły na świat później, mają bowiem zagwarantowaną darmową profilaktykę przed tymi bakteriami w ramach kalendarza obowiązkowych szczepień ochronnych.

Czytaj więcej i dowiedz się gdzie i kiedy można za darmo zaszczepić swoje dziecko w ramach programu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Iwona Krzywda

Do redakcji Dziennika Polskiego dołączyłam w sierpniu 2015 r. Zajmuję się głównie ogólnopolskimi i lokalnymi tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia oraz szkolnictwem wyższym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.