Karolina Rokitnicka

W Kowalewie Pomorskim podsumowano program „Umiem pływać”

W Kowalewie Pomorskim podsumowano program „Umiem pływać” Fot. Urząd Marszałkowski
Karolina Rokitnicka

Na pływalni w Kowalewie Pomorskim podsumowano program „Umiem pływać”. W naszym województwie skorzystało z tej edycji 79 gmin.

- Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć jest sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem. W trzech poprzednich edycjach pływania uczyło się ponad 16 tysięcy dzieci. W tym roku przygotowano dwie tury zajęć. Pierwsza trwała od marca do czerwca, a druga od września do grudnia. Tym razem z programu skorzystało około 7 tysięcy uczniów. Do przedsięwzięcia zgłosiło się 79 gmin z województwa. Z powiatu brodnickiego uczestniczyło 14 grup, z golubsko-dobrzyńskiego 12, z rypińskiego - 4, a z toruńskiego -36.

Czym jest program „Umiem pływać”? Jak udało się go zrealizować? Czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.