W Galerii Łódzkiej Dzień Dziecka z kostką Rubika - każdy może spróbować swych sił

Czytaj dalej

W Galerii Łódzkiej Dzień Dziecka z kostką Rubika - każdy może spróbować swych sił

Kostka została wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. Wynalazca kostki po raz pierwszy układał ją przez miesiąc. W 1982 roku zabawka trafiła do Polski i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością

W sobotę 2 czerwca od godz. 10.30 zapraszamy do Galerii Łódzkiej na wielką przygodę z kostką Rubika.

Na klientów Centrum czekać będą: pokazy mistrzów, otwarte warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz układanie mozaiki z ponad czterech tysięcy elementów z podobiznami kultowych postaci z bajek.

Choć wydarzenie zbiega się w czasie z Dniem Dziecka, z pewnością nie tylko najmłodsi chętnie przyłączą się do zabawy.

W sobotę klienci Galerii Łódzkiej będą świadkami „walki z czasem”. W turnieju układania kostki Rubika wezmą udział najlepsi zawodnicy speedcubingu. Ich zadaniem będzie między innymi ułożenie kostki jedną ręką, czy z zamkniętymi oczami.

Zawodnicy będą próbowali pokonać magiczny próg 10 sekund. Poniżej tego czasu kostkę układają tylko najlepsi. W wydarzeniu wezmą udział goście specjalni znani z programów takich jak „Mam Talent”, czy „The Brain - Genialny Umysł”. Nie zabraknie też znanego youtubera „Dżodżo”.

- To już druga edycja wydarzenia. Okazuje się, że kostka Rubika nieustająco zachwyca swoim geniuszem, a jej fani „nie mają wieku”. Zwolennicy tego niezwykłego gadżetu mogą liczyć na sportowe emocje podczas zawodów oraz licznych konkursów. Kostka łączy w sobie kreatywność i logiczne myślenie. Doceniają to nasi klienci, którzy szczególnie lubią interaktywne wydarzenia oraz stawiane przed nimi wyzwania - mówi Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.

Wszyscy, którzy w sobotę odwiedzą Galerię Łódzką będą mogli podziwiać mozaikowe obrazy stworzone z kostek Rubika. Z kubików zostaną ułożone wizerunki bajkowych postaci: Kucyka Rainbowdash, Harry Pottera, Króla Lwa, Minionka, Pikachu oraz znanego wszystkim, leniwego kota Garfielda.

Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie z kostką Rubika w roli głównej i liczymy na „pełen skład”!Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.