Bogumił Storch

W butach szewca ze Stanisławia Dolnego chodzą szejkowie, a nawet sam papież!

Henryk Konopka w swoim  gabinecie  otoczony jest butami. Te na stole zrobiono ze skóry egzotycznych zwierząt. Nie są tanie Fot. Bogumił Storch Henryk Konopka w swoim gabinecie otoczony jest butami. Te na stole zrobiono ze skóry egzotycznych zwierząt. Nie są tanie
Bogumił Storch

Z cielęcej skóry dla papieża Franciszka, z zebry, krokodyla albo kangura dla szejków, generałów, oficerów BOR. Henryk Konopka ze wsi pod Kalwarią Zebrzydowską od blisko pół wieku produkuje buty. Zaczynał sam w niewielkim zakładzie szewskim. Dziś zatrudnia setki ludzi, a jego buty podbijają świat.

Czy łatwo w Polsce stworzyć firmę o zasięgu międzynarodowym, zaczynając od zakładu w małej wsi?

Ponad czterdzieści lat temu stworzyłem markę Conhpol i zacząłem produkować buty garniturowe. Jak się bardzo chce, ma determinację, dobry plan i przede wszystkim dobry produkt, to można to wszystko osiągnąć. Ja swoją wiedzę zdobywałem w praktyce. Zanim sprzedawałem buty, musiałem je zrobić i te początki pozwoliły na kolejne etapy rozwoju firmy. Co ciekawe, moi rodzice się tym nie zajmowali, mieli jak wielu w Małopolsce, zwykłe gospodarstwo rolne.

A pana dzieci poszły w pana ślady, czy jak pan przed laty, obrały inną drogę?

Doczekałem się pięciorga dzieci. Wszystkie podorastały i pracują w branży. Jeden z synów niedaleko stąd otworzył zakład produkujący buty damskie, córka i najmłodszy syn pomagają mi tu na miejscu i spokojnie mogę myśleć, że to, czego się dorobiłem, trafi kiedyś w godne ręce.

Czytaj więcej:

  • Skąd pomysł na nazwę ?
  • Jak wyglądały początki ?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogumił Storch

Reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.