Paulina Błaszkiewicz

W Azerbejdżanie chce uczyć jazdy na desce

Patryk Dzimitko zaczął jeździć na deskorolce w 2001 roku w wieku 16 lat. Teraz zamierza uczyć tego innych Fot. Patryk Pawłowski Patryk Dzimitko zaczął jeździć na deskorolce w 2001 roku w wieku 16 lat. Teraz zamierza uczyć tego innych
Paulina Błaszkiewicz

- Dla mnie deskorolka okazała się czymś bardzo wartościowym. Znam się na tym, więc mogę się tym z kimś podzielić - opowiada Patryk Dzimitko.

28-latek z Torunia w połowie października lub na początku listopada wyjedzie do Azerbejdżanu. Jego zadaniem będzie zintegrowanie ludności przesiedleńczej z terenów Górskiego Karabachu z lokalną społecznością azerską w mieście Gandża. Integracja ma polegać na pokazaniu różnych aspektów życia społecznego, nauce języków, umiejętności interpersonalnych, pokazaniu możliwości, jakie stwarza dla nas Unia Europejska i programy takie jak m.in. jego wolontariat.

Decyzja zapadła w lipcu

O tym, że Patryk wyjedzie zdecydował przypadek. Toru-nianin, który na co dzień pracuje w jednej z kawiarni w naszym mieście jako barista, obudził się pewnego lipcowego poranka, przejrzał Facebooka i znalazł w proponowanych postach projekt związany z przesiedleńcami w Azerbejdżanie.

28-latek z Torunia nie zastanawiał się długo nad tym, czy pojechać, czy nie. Miał tylko jeden dzień na wypełnienie zgłoszenia i po kilku dłuższych rozmowach został przyjęty do projektu. Torunianin w rozmowie z „Nowościami” mówi, że bardzo dobrze czuje się w podróży i zawsze chciał pojechać gdzieś na dłużej, poznać dokładnie miejsce, ludzi, zwyczaje i kulturę.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paulina Błaszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.