Małgorzata Oberlan

Ukrainiec z Brodnicy chciał zabić matkę! "Głową o ścianę, nóż do szyi". Ruszył proces

Ukrainiec z Brodnicy chciał zabić matkę! "Głową o ścianę, nóż do szyi". Ruszył proces
Małgorzata Oberlan

Ukrainiec Wiaczesław B. z Brodnicy chciał zabić własną matkę - dowodzi prokuratura. Opis piekła, które zgotował kobiecie w mieszkaniu przy ul. Sienkiewicza, szokuje. Właśnie ruszył jego proces przed Sądem Okręgowym w Toruniu.

Za usiłowanie zabójstwa 27-letniemu Ukraińcowi z Brodnicy grozi nie mniej niż 8 lat więzienia, a maksymalnie - nawet dożywocie. Na łagodność sądu raczej nie ma co liczyć - jest recydywistą. Na Ukrainie odsiadywał wyrok 2 lat i 5 miesięcy więzienia za pobicie. Skazał go sąd w rodzinnym mieście Romny (obwód sumski). Teraz sądzony jest w Toruniu - 10 sierpnia ruszył jego proces przed Sądem Okręgowym. Oskarżony jest o usiłowanie zabójstwa własnej matki.

Piekło matki w Brodnicy

Śledczy mówią, że to, co wydarzyło się w wynajmowanym mieszkaniu w Brodnicy 26 września 2019 roku było kulminacją przemocy w tej rodzinie. - Nie bez znaczenia w tej sprawie jest też alkohol, nadużywany przez mężczyznę - mówi prokurator Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Tamtego wrześniowego dnia 27-letni Ukrainiec znów pił. I znów agresję skierował przeciwko własnej matce. Zaczęło się od krzyków i gróźb: "zabiję cię!". Ukrainka miała pełne prawo bać tego, ze syn groźby zrealizuje, o czym wskazuje dalszy przebieg wypadków.

Wieczesław B. zaczął od bicia pięściami po całym ciele. Potem okładał matkę częścią pufy. Kobieta starała się uciec, ale chwycił ją za włosy i zaczął uderzać jej głową o ściany i kaloryfer. Potem dusił. Wreszcie - chwycił za kuchenny nóż. Przystawił matce ostrze do szyi i zdążył dwukrotnie nim przeciągnąć, ale ostatecznie kobieta się wyswobodziła u i uciekła z mieszkania.

Sąsiadka wezwała policję

Zaalarmowana krzykami sąsiadka z ul. Sienkiewicza wezwała pomoc. Szybko na miejscu pojawiły się policja i karetka pogotowia. Ukrainkę zabrano do szpitala, gdzie opatrzono jej rany. Cudem można określić to, że w ogóle uszła z życiem.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.