Uczyć zgodnie z Konstytucją, czy z realiami życia politycznego?

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Paulina Błaszkiewicz

Uczyć zgodnie z Konstytucją, czy z realiami życia politycznego?

Paulina Błaszkiewicz

Z Arkadiuszem Kierysem, nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu o tym, czy uczniowie powinni uczestniczyć w protestach kobiet, naciskach ze strony kuratorów i ministra edukacji na nauczycieli rozmawia Paulina Błaszkiewicz

Jestem ciekawa, czy uczeń, który chodzi na protesty kobiet będzie miał u Pana piątkę z wiedzy o społeczeństwie na dzień dobry?

Na dzień dobry na pewno nie, ale na pewno pochwalę go za aktywność obywatelską, która jest wpisana w podstawę programową wiedzy o społeczeństwie.

Czyli nie będzie Pan zniechęcał uczniów do udziału w protestach kobiet, do czego namawia Ministerstwo Edukacji Narodowej?/b]
Oczywiście, że nie. Młodzież jak każdy człowiek ma prawo do wyrażania swoich poglądów, także poprzez sztukę. To jest zapisane w Konstytucji. Ta kartonowa sztuka bardzo mi się podoba. Nie jestem za wulgaryzmami, ale w wielu przypadkach widać emocje i ogromne zaangażowanie.

[b]Licealista Karol Krupniak z Tych jest autorem hymnu Strajku kobiet - to utwór "Osiem gwiazd". W jednej ze zwrotek Karol śpiewa tak : "Mamy dziadków, co widzieli nazizm i komunizm. Teraz chyba nasza kolej my spłacimy długi. Rząd jest nagle taki grzeczny, tak ich bolą bluzgi? Dobre te z ich telewizji, bez pozdrowień Kurski. Czekaj jak to było? Kobiety przy garnkach? Poniesiecie konsekwencje także za psychola Czarnka". O czym to świadczy?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paulina Błaszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.