Uczniowie spotkali się w Białymstoku i dzielili dobrymi praktykami dla samorządu uczniowskiego. Gościem był minister Dariusz Piontkowski

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Magdalena Kuźmiuk

Uczniowie spotkali się w Białymstoku i dzielili dobrymi praktykami dla samorządu uczniowskiego. Gościem był minister Dariusz Piontkowski

Magdalena Kuźmiuk

Prawie 150 członków samorządów uczniowskich z ponad 40 szkół z całego województwa spotkało się w piątek w urzędzie wojewódzkim na I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Białymstoku. Była to okazja m.in. do wymiany dobrych praktyk na działanie samorządu uczniowskiego w szkole. Gościem był minister Dariusz Piontkowski.

- Raport, który przygotowała Radę Dzieci i Młodzieży RP, pokazuje, że wzrasta zainteresowanie samorządami uczniowskimi. Że część z waszych rówieśników uznaje, że można jednak wziąć sprawy w swoje ręce. Wiem, że nie jest to łatwe działanie, że trzeba poświęcić własny czas poza lekcjami, wymyślić coś, a potem próbować przekonać do tego opiekunów, dyrekcję, zachęcić rówieśników, żeby w tym uczestniczyli - mówił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Był gościem I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Białymstoku. Konferencja organizowała Rada Dzieci i Młodzieży RP przy ministrze edukacji narodowej. W trakcie swojego wystąpienia Piontkowski podkreślał, że osoby, które w latach szkolnych były członkami samorządu uczniowskiego, w dorosłym życiu są bardziej kreatywne i aktywne, chociażby w tworzenie własnych biznesów.

W konferencji wzięło udział prawie 150 przedstawicieli samorządów uczniowskich z województwa podlaskiego. Wśród nich był m.in. Mateusz Feszler, członek samorządu działającego w VI LO w Białymstoku, uczeń drugiej klasy.

- Działalność samorządu jest też po to, aby komuś pomóc, być dla ludzi. By członkowie społeczności danej szkoły dobrze się czuli, byli lepiej zintegrowani, zwłaszcza osoby, które w szkole czują się trochę gorzej. Trzeba je podbudowywać, żeby do szkoły szły chętnie - mówił uczeń.

Białystok. Zmiany w kształceniu nauczycieli, awans zawodowy, odchudzenie podstawy programowej, czyli podlaski okrągły stół edukacyjny

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Magdalena Kuźmiuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.