Alan Rogalski 

Tym razem ma zabraknąć negatywnych emocji. Za to mają być same pozytywne

Linus Sundstroem Fot. Fot. Jakub Pikulik Linus Sundstroem będzie tym ze stalowców, który obok juniorów i Przemysława Pawlickiego, potrenuje przed niedzielą na „Jancarzu”

Alan Rogalski 

Żużel. W niedzielę o 16.30 na stadionie im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej Cash Broker Stal Gorzów rozpocznie drugą rundę PGE Ekstraligi.

„Stalowcy” zaczną ją od pojedynku z Get Well Toruń, z którym w pierwszej potyczce, na Motoarenie, odnieśli zwycięstwo 46:44. Po tej inauguracyjnej kolejce gorzowianie pojechali w pięciu meczach i dopiero w tym derbowym z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra stracili pierwsze punkty, remisując z zielonogórzanami 45:45. Odwrotnie torunianie, którzy dopiero w dwóch ostatnich spotkaniach zyskali cztery „oczka”, wygrywając u siebie z ROW-em Rybnik 53:37 oraz na wyjeździe z MrGarden GKM Grudziądz 45:33. W starciu, które przy zakończyło się po trzynastu biegach, z powodu niebezpiecznego dla zdrowia zawodników stanu nawierzchni przy Hallera, co było efektem opadów deszczu.  

Stanisław Chomski: - W niedzielę będę gryzł w język, bo dziś jestem mądrzejszy

W odróżnieniu od żółto-niebieskich, których ubiegłoniedzielna konfrontacja w Częstochowie z Włókniarzem VitroSzlif Crossfit została odwołana przez niekorzystną aurę i przeniesiona na 22. bm, „Anioły” w miniony weekend pojechali dwukrotnie. Pomijając derby kujawsko-pomorskiego, w piątek podopieczni menadżera torunian Jacka Gajewskiego ulegli na obiekcie przy ul. Olsztyńskiej z częstochowianami 38:52, co sprawia, że nie wiadomo, jaką formę zaprezentują na „Jancarzu”. Z drugiej strony, ostatnio dyspozycja żużlowców drużynowych wicemistrzów Polski jest niezmienna, bez względu na to, na jakim jadą torze, twardym czy przyczepnym. Najlepiej spisywał się lider ekipy z grodu Kopernika, Amerykanin Greg Hancock, na grudziądzkim owalu zdobył 12 „oczek”, a z „Lwami” 10 punktów. Równo jeździli też Australijczyk Chris Holder oraz Adrian Miedziński i ekstalowiec Michael Jepsen Jensen. Najsłabiej wypadał Grzegorz Walasek, którego w niedzielę zastąpi w Get Well Paweł Przedpełski, który pojechał w Toruniu. 

Tamtą inaugurację rozgrywek nie najlepiej wspomina opiekun żółto-niebieskich Stanisław Chomski, który po tych zawodach został zawieszony za zwyzywanie sędziego. - Teraz nie ma co wyzwalać niepotrzebnych emocji, tak jak stało się to przed sezonem, kiedy atmosfera była bardzo gorąca, a co niektórzy ją podsycali, zwłaszcza w miejscu nad parkingiem. Sam nie wytrzymałem, moje zachowanie było naganne. W niedzielę wszyscy musimy być mądrzejsi. Będziemy robić swoje i... gryźć się w język, powstrzymywać się od komentarzy. Mam tu na myśli przynajmniej swoją osobę - mówi Chomski.  

Jeźdźcy z obydwu ekip prezentowali się też w tym tygodniu w szwedzkiej Elitserien. Znacznie lepiej pokazali się nasi. Przemysław Pawlicki zgromadził 12 pkt. a Szwed Linus Sundstroem - 7 i ich Masarna Avesta pokonała Eskilstrunę Smedernę 47:43. 5 „oczek” gospodarzom dał Jepsen Jansen. Z kolei Słowak Martin Vaculik zdobył 13 pkt., a Bartosz Zmarzlik - 9 i ich Elit Vetlanda była wyraźnie lepsza od Lejonen Gislaved 53;37. Dla miejscowych 6 „oczek” uzyskał Holder. Identyczną zdobycz punktową uzyskał Niels Kristian Iversen, ale jego Piraterna Motala uległa Rospiggarna Hallstavik 41:48. 10 pkt. miał Hancock, kolega z klubu Duńczyka w Szwecji. Za to Miedziński dla Indianerna Kumla przywiózł 8 pkt. w wygranym spotkaniu z Dackarna Malil 50:40. Natomiast Vaculik w czwórmeczu czeskiej Extraligi miał aż 20 pkt. dla Speedway Club Żarnowica. Do tego Pawlicki awansował w niemieckim Abensbergu do półfinału Grand Prix Challenge. 

Niemniej jednak o wiele więcej niż o poczynaniach gorzowian w mieście nad Wartą mówiło się o karze dla klubowych maskotek Stalusia i NoVusia, którzy tak z Fogo Unią Leszno, jak i Ekantor.pl Falubazem nie mieli ze sobą identyfikatorów. Liga nałożyła na Stal karę w wysokości 1.000 zł, ale koniec końców od niej odstąpiła (pojawiały się głosy kibiców „Staleczki”, mówiące o tym, że sami zapłacą karę, byleby pluszaki w trakcie zawodów mogły zabawiać ich dzieci). 

Awizowane składy

Cash Broker Stal: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Linus Sundstroem, 11. Przemysław Pawlicki, 12. Martin Vaculik, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Alan Szczotka, 15. wakat; 

Get Well: 1. Chris Holder, 2. Michael Jepsen Jansen, 3. Greg Hancock, 4. Paweł Przedpełski, 5. Adrian Miedziński, 6. Daniel Kaczmarek, 7. wakat. 

Transmisja telewizyjna live w nSport+. Studio od 16.00. Re- lacja tekstowa na żywo na stronie internetowej www.gazetalubuska.pl/sport.  

Alan Rogalski 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.