Sławomir Bobbe

Turyści jednak wolą Bydgoszcz od Torunia

Za połowę udzielonych miejsc noclegowych odpowiadają  uzdrowiska głównie w Ciechocinku i Inowrocławiu Fot. Jacek Smarz Za połowę udzielonych miejsc noclegowych odpowiadają uzdrowiska głównie w Ciechocinku i Inowrocławiu


Sławomir Bobbe

Statystyki są budujące - do Torunia ciągle przyjeżdża więcej turystów niż do Bydgoszczy, ale to u nas częściej nocują i zostają na dłużej.

Bydgoszcz udzieliła w zeszłym roku niemal 115 tysięcy noclegów dla 38 tysięcy turystów - wynika zdanych Głównego Urzędu Statystycznego. Turystów było oczywiście więcej, ale wliczani do statystyk są tylko ci, którzy nocowali u nas przynajmniej jedną noc i korzystali z oficjalnych obiektów noclegowych.

Wśród unijnych gości najwięcej było Niemców (niemal 10 tysięcy), Brytyjczyków (niewiele ponad 4 tysiące) i Ukraińców (3171), a także obywateli USA i Rosji. Co ciekawe, to jednak Ukraińcy (bez statusu rezydenta, bo osoby z takim statusem nie są traktowani przez GUS jako turyści)) generowali największy ruch w noclegowym interesie. Na ponad 114 tysięcy noclegów, aż 25 tysięcy dotyczy właśnie Ukraińców, Niemcy z niecałymi 23 tysiącami noclegów znaleźli się na drugim miejscu, na trzecim znaleźli się Brytyjczycy (9428).

Dla porównania w Toruniu udzielono w zeszłym roku 78 tysięcy noclegów turystom zagranicznym bez statusu rezydenta. To spora niespodzianka, bo przez lata nasz mniejszy sąsiad był w tej kategorii nie do pobicia. Najwięcej gości noclegowych w Toruniu przyjeżdża z Niemiec.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.