Tomasz Rabjasz

Trzeba wyżywić pielgrzymów

Tomasz Rabjasz

Bochnia. Do Światowych Dni Młodzieży pozostało pół roku. Pielgrzymi będą uczestniczyć w spotkaniach duchowych i kulturalnych na terenie Bochni.

Szacuje się, że w tym czasie do Bochni i jej najbliższych okolic przybędzie około 15 tys. młodych ludzi z całego świata. Oprócz możliwości korzystania z duchowych przeżyć pielgrzymi będą musieli pomyśleć również o bardziej prozaicznych rzeczach, jak nocleg czy wyżywienie. W tym ostatnim aspekcie ważną rolę mogą odegrać lokale gastronomiczne.

Autor: Joanna Urbaniec

- Każdy podmiot, który zarejestruje się w specjalnym systemie i zaoferuje wyżywienie może rozliczać potem tzw. talony pielgrzymów - podkreślił ks. Rafał Jagoda, koordynator przygotowań do ŚDM w okręgu bocheńskim.

Oznacza to, że w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży, czyli od 25 do 31 lipca. przedstawiciele lokali gastronomicznych mogą rozpowszechnić polską tradycję kulinarną na cały świat, a przy okazji liczyć w tych dniach na ogromną liczbę klientów, które tym samym przełożą się na zyski.

Z możliwości takiej zamierza skorzystać wiele lokalnych firm gastronomicznych.Aby wziąć udział w programie żywienia pielgrzymów właściciel restauracji musi wykupić odpowiednią sublicencję umożliwiającą do korzystania z loga ŚDM. Ważne jest również, aby przygotowywane posiłki spełniały obowiązujące na terenie Polski prawo w zakresie norm żywienia.

Tomasz Rabjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.