Monika Pawłowska

Trzeba mieć szczęście i dużo cierpliwości, by zarezerwować termin zwiedzania muzeum

Wstęp na teren Miejsca Pamięci jest bezpłatny. Kartę wstępu należy wcześniej zarezerwować na stronie visit.auschwitz.org Wstęp na teren Miejsca Pamięci jest bezpłatny. Kartę wstępu należy wcześniej zarezerwować na stronie visit.auschwitz.org
Monika Pawłowska

Z roku na rok rośnie liczba osób odwiedzających tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Bierkenau. W ubiegłym roku frekwencja w Miejscu Pamięci wyniosła aż 2,1 mln osób. By ułatwić wszystkim chętnym możliwość zwiedzenia, od nowego roku muzeum wprowadziło nowy regulamin. Zdaniem małych firm z branży turystycznej, jest gorzej niż było, bo utrudniono organizowanie wycieczek.

- Jeszcze w zeszłym roku sytuacja była klarowna, a teraz proces rezerwacji potrafi trwać kilka tygodni - denerwuje się Dariusz Gasienica-Mikołajczyk, przedsiębiorca z Sułkowic. - Ja rozumiem, że muszą być obostrzenia co do liczby odwiedzających były obóz, ale system rezerwacji powinien działać jak należy - denerwuje się mężczyzna.

Trudność polega na tym, że nowy system nie pokazuje wolnych terminów. Cały kalendarz jest szary, dostępny w internecie. W poprzednim rozwiązaniu, wolne terminy oznaczone były kolorem zielonym, zajęte - czerwonym. - Jak w rezerwacji w kinie, wiedziałem na który seans są jeszcze bilety, a na który nie - wyjaśnia pan Dariusz. - Teraz takiej informacji nie znajdziesz i dopóki nie dostaniesz maila, nic nie jest oczywiste - dodaje.

W dalszej części tekstu

  • Regulamine problemy zwiedzających
  • Nerwy nauczycieli
  • Jaki pomysł na rozwiązanie problemu ma Muzeum

 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Monika Pawłowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.