Jarosław Miłkowski

Trzeba mieć odwagę do pieczenia

By zagłosować na Andrzeja Udzielę, wyślij SMS: MW.29 pod numer 72355. Właściciel Piekarnii Mika ma 162 głosy Fot. archiwum prywatne By zagłosować na Andrzeja Udzielę, wyślij SMS: MW.29 pod numer 72355. Właściciel Piekarnii Mika ma 162 głosy
Jarosław Miłkowski

- W biznesie nie można się bać inwestowania - mówi Andrzej Udziela, od 25 lat właściciel piekarni - Rozwijać się trzeba i po otwarciu firmy, i gdy prowadzi się ją wiele lat - dodaje Damian Badura

- Bez odwagi nie ma sukcesu w biznesie - mówi nam Andrzej Udziela. To jeden z bardziej doświadczonych przedsiębiorców na północy regionu. Dlaczego? Jego Piekarnia Mika w Kowalo-wie koło Rzepina za miesiąc będzie obchodziła już 25 lat istnienia. O odwadze Udziela może więc mówić jak mało kto.

- W biznesie nie można się bać inwestowania, choć oczywiście większa odwaga jest na samym starcie. Gdy otwiera się firmę, to nic się nie ma do stracenia i wtedy ryzykować można dużo bardziej - mówi przedsiębiorca.

Po wielu latach prowadzenia działalności o odwagę, która graniczy z ryzykiem, jest już ciężej. - Trzeba utrzymać pracowników, mieć na wypłatę dla nich, więc już nie można ryzykować dużej straty. Wtedy to jest okres, gdy potrzeba stabilizacji, także jeśli chodzi o przepisy prawa. Generalnie biznesmen nie powinien się bać niczego - mówi Udziela.

Podobnie myśli Damian Badura, właściciel Akademii Auto Świat w Strzelcach Kra - jeńskich. - Na pewno nie można się bać konkurencji, nie można się bać nowych technologii, ani też - jak to jest w moim przypadku - wejścia we franczyzę. Nie można się również bać rozwoju firmy - mówi przedsiębiorca.

- To rzeczywiście prawda, że kto się nie rozwija, ten w konsekwencji się cofa. Tak też jest w biznesie - dodaje Udziela.

- Rozwijać się trzeba cały czas. I nie ważne, czy jest to na początku firmy, czy po wielu latach jej prowadzenia - mówi z kolei Badura. On sam biznes prowadzi już sześć lat. Działa w Strzelcach, działa w Gorzowie. Niebawem otworzy filię w Witnicy. Dla osób, które chciałyby otworzyć własny biznes, ma jeszcze jedną radę: - Nie można się bać innych ludzi i korzystać z ich przykładu - mówi właściciel szkoły nauki jazdy.

Obaj nasi dzisiejsi rozmówcy to kandydaci do zdobycia tytułu Menadżer Województwa Lubuskiego 2016. Wyłonimy go w plebiscycie, który jest już na ostatniej prostej. Na Wasze głosy czekamy do piątku 24 marca do godz. 21.00. Jak przebiega rywalizacja w powiatach, patrz w ramce obok.

Laureatów wybierzemy zarówno w województwie, jak i na poziomie powiatu. Zwycięzcy w powiecie otrzymają w nagrodę wideowizytówki, które będą prezentowane na naszym portalu gazetalu-buska.pl.

Dla zwycięzcy w województwie przygotujemy wideopre-zentację o wartości 4 tys. zł. Zwycięzców województwa będzie dwóch - jeden wskazany w głosowaniu, drugi przez kapitułę. W obu kategoriach na podium stanie także po dwóch wyróżnionych menadżerów w rankingu wojewódzkim.

Na wszystkich czekają publikacje, dyplomy i zaproszenie na galę, z której przygotujemy relację, galerie zdjęć i filmy.

Chcecie zagłosować na swojego kandydata? Wyślijcie SMS pod numer 72355. Koszt wiadomości to 2,46 zł z VAT.

Gorzów i powiat gorzowski

Remigiusz Turek, wiceprezes MyHome z Gorzowa - 6511 głosów, SMS: MW.2

Powiat międzyrzecki

Zbigniew Janas, prezes Janas Logistics ze Skwierzyny - 93 głosów, SMS: MW.8

Powiat słubicki

Marian Jerzy Dworak, właściciel firmy Dworak w Cybince - 266 głosów, SMS: MW.50

Powiat strzelecko-drezdenecki

Damian Badura, właściciel Akademii Auto Świat w Strzelcach Kraj. - 108 głosów, SMS: MW.11

Powiat sulęciński

Kamila Łozdowska z Torzymia, właścicielka firmy System Zabezpieczeń Feliks w Lubinie - 604 głosy, SMS: MW.60

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.