Trwa ogólnopolski protest fizjoterapeutów. W Toruniu zabiegi na razie odbywają się normalnie. Jak długo?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
wap

Trwa ogólnopolski protest fizjoterapeutów. W Toruniu zabiegi na razie odbywają się normalnie. Jak długo?

wap

Fizjoterapeuci wznowi protest. Pracownicy toruńskich placówek solidaryzują się z postulatami związkowców, ale zabiegi na razie odbywają się normalnie. Czy to się może zmienić?

- U nas protest polega na wywieszeniu informacji o tym, że solidaryzujemy się z postulatami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego pracowników Fizjoterapii. Wskazują na to informacje wywieszone w budynku, poza tym pracownicy przyszli do pracy w czarnych strojach - mówi Anna Olszewska z Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ulicy Uniwersyteckiej w Toruniu.

- Nie zdecydowaliśmy się na jakąś radykalną formę protestu z różnych powodów. Między innymi dla dobra pacjentów, ponieważ większa z nich część to ludzie starsi, niepełnosprawni, często bardzo schorowani. Nie mogliśmy im tego zrobić. Co będzie dalej, trudno powiedzieć.

Podobna sytuacja jest w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Bielanach w Toruniu. Tu również fizjoterapeuci ograniczyli swój protest do czarnych ubiorów.

O wiele bardziej drastyczną formę przyjął ten protest w około 100 placówkach w kraju. Między innymi w bydgoskim szpitalu MSWiA, gdzie fizjoterapeuci z dnia na dzień poszli nagle na zwolnienia lekarskie, a pacjenci, którzy w miniony poniedziałek przyszli na zaplanowane zabiegi, mogli tylko przeczytać na drzwiach informację, że są oni chorobowym do 27 września. Byli bardzo zdenerwowani. Pacjenci na zabiegi czekają przecież przez wiele miesięcy.

- Na zabiegi czekałam 11 miesięcy. Specjalnie zwolniałam się na ten dzień z pracy. Dlaczego protest odbywa się naszym kosztem? - pytała w poniedziałek jedna z pacjentek szpitala MSWiA w Bydgoszczy.

To kontynuacja z maja

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
wap

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.