WM

Tragedia policyjnego teatru na 100-lecie istnienia policji

Poszukiwaniem „Patrona Policji” oraz miejsca na spektakl teatralny pod tytułem „Służba” zajmuje się teraz część policjantów z komendy wojewódzkiej w Fot. KGP Poszukiwaniem „Patrona Policji” oraz miejsca na spektakl teatralny pod tytułem „Służba” zajmuje się teraz część policjantów z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. W spektaklu pt. „Służba” oprócz głównych bohaterów występuje 15-osobowy chór policjantów. Będą też w Bydgoszczy?
WM

Policja szuka bohaterów. Mają wisieć na tablicach pamiątkowych. Przy ich odsłonięciu funkcjonariusze i dzieci będą oglądać... przedstawienie pt. „Służba”. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy Bydgoszcz na razie nie wyrywa się do tego pomysłu.

- Wpadamy w nieprawdopodobny absurd - słyszę od zaprzyjaźnionych policjantów. - Zagonią nas do teatru na przedstawienie.
To nie są żarty.
W przyszłym roku przypada 100-lecie policji. Dotarliśmy do dokumentu, który Komenda Główna Policji wysłała do szefów województw. Po pierwsze mają poszukać bohatera z policji, najlepiej przedwojennej, który może być - jak to ujęto - „Patronem Policji”.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.