Torunianka wystąpiła na Mistrzostwach Polski Barista. Jak jej poszło?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Sara Watrak

Torunianka wystąpiła na Mistrzostwach Polski Barista. Jak jej poszło?

Sara Watrak

W dniach 6-7 marca w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Barista. Kamila Adamiec z Torunia zajęła w nich trzecie miejsce.

Mistrzostwa Polski Barista i Brewers Cup 2020 to niezwykle prestiżowe zawody, w których biorą udział najlepsi bariści z całego kraju. Każdy z zawodników ma 15 minut na przygotowane 4 espresso, 4 drinków mlecznych na bazie espresso oraz 4 dowolnych drinków z użyciem kawy segmentu Specialty. Wszystkie napoje oceniane są przez certyfikowane jury, w skład którego wchodzi 4 sędziów sensorycznych, 2 sędziów technicznych i 1 sędzia główny. Co podlega ocenie? Sędziowie zwracają uwagę nie tylko na smak przygotowywanych napojów, lecz także na kreatywność baristów, czystość pracy, technikę parzenia oraz prezencję na scenie.

Podczas konkursu Kamila Adamiec przygotowała kawę z ziaren z linii, która nie miała jeszcze swojego debiutu na światowym rynku.

Przed zawodami baristka zdradziła Nowościom szczegóły swojego występu. - Moja kawa składa się z połamanych ziaren, ciemniejszych i jaśniejszych, nieco nadgryzionych. Na etapie plantacji w Etiopii producent stwierdził, że nie może tak być, że ziarna będą wyrzucane.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sara Watrak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.