Torunianie pomagają dzieciom w Zambii

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Tomasz Wersocki

Torunianie pomagają dzieciom w Zambii

Tomasz Wersocki

Ośmioro wolontariuszy wróciło do Torunia z tegorocznej misji na afrykańskim kontynencie w ramach projektu „Zambia 2017”. Na miejscu pomagali przy budowie farmy oraz opiekowali się dziećmi.

Wyjazdy od kilku lat współorganizowane są przez Duszpasterstwo „Studnia” działające przy kościele akademickim oo. Jezuitów w Toruniu. Przed podróżą do Afryki wolontariusze uczestniczą w specjalnym kilkumiesięcznym szkoleniu, w czasie którego przygotowują się do pracy w Zambii.

W tym roku, w sierpniu w miejscowości Kasisi w Zambii wolontariusze pracowali osiem godzin dziennie na polu, gdzie odpowiadali za sadzenie czosnku oraz opiekę nad dziećmi z pobliskiego sierocińca.

- Udział w projekcie „Zambia 2017” nauczył mnie otwartości oraz odwagi przy okazji wystąpień publicznych - mówi Malwina Milewicz, uczestniczka projektu „Zambia 2017”. - Ponadto po przyjeździe do Polski zauważyłam, że naprawdę warto doceniać relacje międzyludzkie. Liczy się głównie czas poświęcony bliskim, a nie pieniądze czy rzeczy materialne. Ludność w Zambii bardzo te cechy szanuje.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.