Torebkowy zawrót głowy - Wystawa torebek Doroty Wróblewskiej w Galerii Łódzkiej

Czytaj dalej

Torebkowy zawrót głowy - Wystawa torebek Doroty Wróblewskiej w Galerii Łódzkiej

W kwietniu Galeria Łódzka „torebką stoi”. Centrum przygotowało wystawę unikatowych toreb - Karl Lagerfeld, Whiting&Davis, Mandalian, Joyce Morgan, Leslie Holm czy Howard Heartsfield – o takim zestawieniu marzy niejedna kobieta, ale także kreator mody, kolekcjoner dzieł sztuki czy miłośnik wyszukanego stylu i oryginalności.

Nieosiągalne już dziś okazy torebek z ubiegłych stuleci, odległych zakątków świata i manufaktur znakomitych mistrzów zostaną zaprezentowane w dniach 13 – 29 kwietnia w Galerii Łódzkiej w ramach prestiżowej wystawy „Od zawsze z kobietą”. Na klientów czekać będzie również konkurs, w którym do wygrania nagrody o łącznej wartości 30 000 zł. Nie zabraknie modowego akcentu. Odwiedzjący będą mogli stworzyć personalizowaną torbę projektu znanego grafika – GOUDA WORKS.

W Galerii Łódzkiej, w dniach od 13 do 29 kwietnia odbędzie się wystawa kolekcjonerskich toreb. Klienci zobaczą ich całą gamę - od gobelinowych, wysadzanych kamieniami szlachetnymi, w stylu art deco, a na tych z początku XVIII wieku skończywszy. Wystawę sygnuje Dorota Wróblewska, znana stylistka i autorytet w świecie mody. Centrum po raz kolejny udowadnia, że Galeria Łódzka to galeria dobrego stylu.

Torebka towarzyszy kobietom od setek lat - w ciągu wieków nabierała szczególnego znaczenia, stając się przedmiotem sztuki i obiektem zainteresowania artystów, kolekcjonerów czy kuratorów. Stała się również pretekstem do stworzenia niepowtarzalnej wystawy doskonale zachowanych i oryginalnych torebek, bo - jak się okazuje – to nie tylko element garderoby, który upiększa codzienną stylizację. Wystawa „Od zawsze z kobietą” to jedyna tego typu mobilna wystawa w Europie. Pokazuje, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do torebek i jak one ewoluowały.

Na kolekcję, która będzie prezentowana w naszej Galerii składają się torebki z XX, XIX, a nawet XVII wieku – sakiewki, srebrne torebki rycerskie, torebki wykonane z materiału czy też ręcznie wyszywane koralikami lub wysadzane kamieniami szlachetnymi. Bardzo cieszymy się, że łodzianie będą mieli możliwość zobaczenia tak unikalnych dzieł sztuki. Jestem przekonana, że wzbudzi zachwyt nie tylko wśród kobiet ale również wśród pasjonatów mody i sztuki – podsumowuje Beata Stefańska, Dyrektor Galerii Łódzkiej.

Torebki vintage Doroty Wróblewskiej były prezentowane już m.in. w Teatrze Wielkim podczas wystawy „Historia Elegancji – Torebki w Operze”, w Galerii Sztuki Współczesnej WINDA, a nawet na Węgrzech. Nadszedł czas, by kolekcję zaprezentować szerszemu gronu odbiorców w Polsce – zaczynając od Galerii Łódzkiej.

W dniach 20 – 29 kwietnia na klientów Galerii Łódzkiej przygotowano konkurs, w którym wartość łącznej puli nagród to 30 000 zł! „Torebkowy zawrót głowy” zostanie doceniony szczególnie przez panie, ponieważ do zdobycia będą m.in. vouchery do flagowych salonów, w których wymienimy je na wymarzoną kopertówkę czy torbę, która uzupełni wiosenną stylizację. Wśród nagród znajdą się również karty podarunkowe o wartości 100 zł, zaproszenia na spotkania ze stylistką, vouchery na kawę oraz designerskie torby z limitowanej edycji Galerii Łódzkiej. Punkt konkursowy będzie ulokowany na poziomie -1 (przy fontannie). Aby wziąć udział w konkursie należy okazać paragon o wartości min. 100 zł.

Personalizowane torebki w Galerii Łódzkiej

Boho, rokowa, militarna a może romantyczna? W weekend klienci Galerii Łódzkiej będą mogli wystylizować torbę zaprojektowaną przez Gouda Works. W doborze oryginalnych dodatków doradzać będzie stylistka – Anna Mikulska.

W dniach 27-29 kwietnia w przestrzeni Galerii Łódzkiej powstanie punkt personalizacji toreb, w którym projektanci i styliści będą nadawać „modnym tytkom”, stworzonym przez znanego łódzkiego grafika – GOUDA WORKS, unikatowego charakteru. Do każdej z toreb będzie można dodać kolorowe pompony, militarne naszywki, czy przypinki. Wszystko po to, aby stworzyć wyróżniający się projekt. Co należy zrobić, by otrzymać torbę? Wystarczy dokonać zakupu na minimum 100 zł i okazać paragon w strefie projektantów (poziom -1 przy fontannie).

Otwarcie wystawy „Od zawsze z kobietą” Doroty Wróblewskiej odbędzie się 13 kwietnia w Galerii Łódzkiej. Torebki będzie można oglądać do 29 kwietnia w godzinach otwarcia Galerii

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.