Tomasz Lenz twierdził w sądzie, że jego wypowiedź o finansowaniu Radia Maryja miała szerszy kontekst

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Waldemar Piórkowski

Tomasz Lenz twierdził w sądzie, że jego wypowiedź o finansowaniu Radia Maryja miała szerszy kontekst

Waldemar Piórkowski

Tomasz Lenz kandydat na prezydenta Torunia przegrał proces wyborczy z Komitetem Wyborczym Wyborców Michała Zaleskiego. Będzie zażalenie.

Pozew złożył KWW Michała Zaleskiego i dotyczył słów Tomasza Lenza wypowiedzianych podczas debaty prezydenckiej „Nowości” i Telewizji Toruń. Powiedział wówczas do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego: „Jak pan wie, miasto dokłada się do rocznic Radia Maryja. Tutaj nie ma problemu, żeby jakieś środki finansowe zostały przekazane...”

I właśnie sprostowania jako nieprawdy słów o dokładaniu przez miasto środków finansowych do rocznic Radia Maryja domagał się w pozwie KWW Michała Zaleskiego.

Kandydat na prezydenta Torunia, Tomasz Lenz pojawił się w sądzie ze swoim pełnomocnikiem mecenasem Jackiem Krężlewskim
Jacek Smarz Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego reprezentowali na rozprawie mecenas Lech Lep i Zbigniew Fiderewicz

Tomasz Lenz i jego pełnomocnik w czasie wczorajszej rozprawy wielokrotnie przekonywali, że sporną wypowiedź trzeba rozpatrywać w szerszym kontekście i jest ona pewnym skrótem myślowym na potrzeby telewizyjnej debaty. Tomasz Lenz tłumaczyli też, że nie miał na myśli konkretnych sum dawanych na przykład z ręki do ręki, ale właśnie pewną pośrednią pomoc świadczoną w inny sposób. I podkreślał, że jest ona większa niż dla innych organizacji. Tomasz Lenz przekonywał również, że chodziło mu między innymi o darmową komunikację miejską na imprezy związane ze środowiskiem Radia Maryja, organizowanie zmian w ruchu w czasie ich trwania, wynajęcie Areny Toruń na jedną ze spotkań tej społeczności ze sporym rabatem lub wydrukowanie bibliofilskiego wydania dzieł Mikołaja Kopernika, które zostały sprezentowane Radiu Maryja.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Waldemar Piórkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.