Tom Hanks ma już fiata 126p. Zobaczcie, jak to się odbyło

Czytaj dalej
Fot. One Light Studio/Mateusz Szelc
Jacek Drost

Tom Hanks ma już fiata 126p. Zobaczcie, jak to się odbyło

Jacek Drost

W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego amerykański aktor Tom Hanks odebrał od Moniki Jaskólskiej kluczyki do odnowionego fiata 126p.

Tom Hanks ma już fiata 126p. Zobaczcie, jak to się odbyło
One Light Studio/Mateusz Szelc Monika Jaskólska z Tomem Hanksem i przedstawicielami partnerów akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”.

W nocy z czwartku na piątek w Bielsku-Białej sypał lekki śnieg, był niewielki mróz. Wielu bielszczan, nie przejmując się tym, że rano trzeba iść do szkoły lub pracy, nie spało. Powód? Na drugim końcu świata, w słonecznej Kalifornii - w Mieście Aniołów, Tom Hanks, dwukrotny zdobywca Oscara, wsiadał do białego malucha.

W Los Angeles bielszczanka Monika Jaskólska, matka trojga dzieci i bizneswoman, przekazała gwieździe światowego kina fiata 126p, który w ostatnich miesiącach został odnowiony, dostając drugie życie. Ba, fiacik stał się chyba najsłynniejszym maluchem na świecie.

Emocje towarzyszące temu wydarzeniu rosły z tygodnia na tydzień, a w czwartek z minuty na minutę. - Jak Tom Hanks pozna historię tego miasta, ludzi, którzy tworzyli malucha, to tu przyjedzie. Zobaczy pan. Staniemy na tych schodach i będziemy wspominać ten dzień - powiedziała mi 25 listopada 2016 roku Monika Jaskólska. Staliśmy wtedy na schodach bielskiego Gemini Park i spytałem ją, czy wierzy w powodzenie akcji, która wówczas się rozpoczynała. Mimo niezorganizowanego, spontanicznego początku, akcja „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” z dnia na dzień zyskiwała coraz większą liczbę zwolenników i rozwijała się na skalę, o jakiej, zapewne, nawet Jaskólska nie marzyła.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.