To cała Radwańska! [wideo, zdjęcia]

Czytaj dalej
Tomasz Froehlke

Choć był to dzień pełen sensacji, dla Agnieszki Radwańskiej skończyło się dobrze. Choć była bardzo bliska odpadnięcia z 18-letnią Chorwatką Anją Konjuch w 2. rundzie Wimbledonu.

Po pewnie wygranym pierwszym secie 6:2, w drugim świetnie grająca młodziutka Konjuch wygrała do 4. Mało tego. W trzecim secie prowadziła 5:3 i wydawało się, że słabo grająca w tym okresie Radwańska pożegna się z turniejem.

Ale to cała Radwańska. Obroniła trzy meczbole, przy jednym z nich miała szczęście, bo piłka odbiła się od taśmy i wróciła na pole rywalki. Wyrównała na 5:5, potem wygrywała 6:5, miała piłkę meczową, ale nie wykorzystała jej. Zrobiło się 6:6, a potem 7:7. Przy stanie 7:7 i 40:15 dla Radwańskiej Chorwatka biegnąca do skrótu podkręciła mocno kostkę. Po przerwie medycznej nie była już w stanie skutecznie grać. Polka wygrała 9:7.

Wczoraj sensacją nr 1 była przegrana Hiszpanki Garbine Muguruzy ze Słowaczką Janą Cepelovą, która do turnieju dostała się przez eliminacje.Zajmująca 124. miejsce w rankingu WTA Słowaczka wygrała gładko w dwóch setach 6:3, 6:2.

Muguruza w maju wygrała poprzedni turniej wielkoszlemowy - Rolanda Garrosa. Rok temu była finalistką Wimbledonu, ale w dwóch setach przegrała z Sereną Williams. Teraz uchodziła za faworytkę londyńskiego turnieju.

Pogoda największym problemem Radwańskiej na Wimbledonie?
Foto Olimpik

To niejedyna sensacja. Rozstawiony z „13” hiszpański tenisista David Ferrer przegrał z Francuzem Nicolasem Mahutem 1:6, 4:6, 3:6. Na tym samym etapie odpadła z rywalizacji Samantha Stosur (14).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.