To był przystanek Jagi w bitwie o Ligę Europy

Czytaj dalej
Krzysztof Sokólski

Noty zawodników Jagiellonii Białystok po zwycięstwie 1:0 w pierwszym meczu sezonu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

Po podróży do Azerbejdżanu nie można było oczekiwać od piłkarzy Jagiellonii wielkiej gry. I takiej w Niecieczy nie było. Zwłaszcza pierwsza połowa spotkania z Termaliką do porywających nie należała. Po przerwie białostoczanie znaleźli jednak siły, aby podkręcić tempo. Szybko strzelili gola i zwyciężyli 1:0.

Jaga dobrze weszła w sezon. Po wyeliminowaniu Dinamo Batumi i remisie w Gabalą w kwalifikacjach Ligi Europy, teraz udanie zainaugurowała rozgrywki ekstraklasy. Mecz w Niecieczy zawierał w sobie wiele elementów niedostatku i niedoskonałości. Ale to naprawdę nieważne. Liczą się punkty, które zdobyte zostały bez większych nerwów i szczególnego nakładu sił. Te siły trzeba zbierać na rewanż z Gabalą. A i nerwów pojutrze może nie brakować. Rewanżowy mecz z Azerami będzie totalnie inny, niż ten w Niecieczy. Ale jesteśmy pewni, że i Jagiellonia zagra inaczej. Dzisiaj w Białymstoku nikt już nie myśli o niczym innym, jak o tym, co czeka nas w czwartkowy wieczór przy Słonecznej.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Termaliką (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen - nota 3,5: Gospodarze oddali tylko jeden celny strzał na jego bramkę. Kelemen instynktownie obronił nogą i być może była to kluczowa interwencja meczu. Potem spokojnie radził sobie z dośrodkowaniami rywali.

Ziggy Gordon - 3,5: Nie brakowało mu zapału i ochoty do gry. Przerwał wiele akcji przeciwnika. Momentami natomiast prezentował się chaotycznie.

Ivan Runje - 3,5: Nie był to jakiś wybitny występ. Bez większych problemów radził sobie z zawodnikami z Niecieczy.

Guti - 3,5: Dobrze się ustawiał i kontrolował grę, choć zdarzały mu się drobne błędy.

Guilherme - 4: Jeden z najaktywniejszych zawodników na boisku. Często przy piłce, z dużą liczbą podań. Aktywny w ofensywie, swoje też robił w obronie.

Dmytro Chomczenowski - 4: Był pewny w tym, co robi. Nie bał się pojedynków jeden na jeden. Dużo widział i grał na sporym luzie.

Damian Szymański - 2,5: Bardzo przeciętny występ ze sporą liczbą błędów. W 60. minucie zastąpiony przez Dawida Szymonowicza.

Taras Romańczuk - 3,5: Nie był efektowny, ale wykonał dużą robotę. Wygrał wiele pojedynków, łatał dziury w defensywie i włączał się do ataku.

Martin Pospisil - 3: Miał spore chęci, ale brakowało mu jeszcze zrozumienia z kolegami z zespołu. W 70. minucie zmieniony przez Arvydasa Novikovasa.

Fedor Cernych - 4: Aktywny. Cały czas pod grą. Wywalczył rzut karny i był bardzo ważnym ogniwem białostockiego zespołu.

Łukasz Sekulski - 3: Bezbłędnie wykorzystał rzut karny, ale miał też wiele złych zagrań w kluczowych momentach akcji. W 77. minucie zmieniony przez Cilliana Sheridana.

Dawid Szymonowicz - 3: Dał całkiem dobrą zmianę, odnajdując się w środku pola.

Arvydas Novikovas - 3: Wszedł na 20. minut, przeprowadził kilka efektownych akcji i wprowadził wiele zamieszania w szeregach defensywy gości.

Cillian Sheridan - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.