Sławomir Bromboszcz

Telewizor spalił się lata temu. Trzeba płacić abonament?

Halina Raś z Chrzanowa chce udowodnić, że nie zalega z opłatami, bo siedem lat temu wyrejestrowała telewizor, gdy spalił się po awarii sieci Fot. Sławomir Bromboszcz Halina Raś z Chrzanowa chce udowodnić, że nie zalega z opłatami, bo siedem lat temu wyrejestrowała telewizor, gdy spalił się po awarii sieci
Sławomir Bromboszcz

Halina Raś z Chrzanowa od ponad siedmiu lat nie ma telewizora i radia. Wyrejestrowała sprzęt, gdy ten się spalił. Otrzymała jednak do zapłaty rachunek za zaległy abonament. Nie rozumie, dlaczego ma płacić za usługę, z której nie korzystała. Kobieta bardzo się zdziwiła, gdy okazało się, że ma do zapłaty zaległe rachunki za abonament. Przyszło pismo informujące ją, że wraz z odsetkami zalega 1,4 tys. zł. Tyle nazbierało się od początku 2011 roku.

- Nie mam telewizora i nie zamierzam go kupować, mam pilniejsze wydatki. Gdy spalił mi się, to go wyrejestrowałam na poczcie. Dlaczego mam płacić? - pyta bezradnie Halina Raś.

Straciła dobytek

Pod koniec 2010 roku w budynku przy ul. Oświęcimskiej w Chrzanowie, gdzie wówczas mieszkała, doszło do awarii instalacji elektrycznej. - Gdy wróciłam z pracy, okazało się, że spaliły się wszystkie sprzęty podpięte do sieci. Wszystko przez sąsiadów, którzy nielegalnie pobierali prąd - wspomina kobieta.

Po tym wydarzeniu postanowiła się przeprowadzić. Urzędnicy pomogli jej znaleźć nowe lokum. Duże mieszkanie zamieniła na mniejsze i musiała wymienić część mebli. Pieniędzy na nowy telewizor po prostu nie wystarczyło. Poszła więc na pocztę załatwić formalności z abonamentem. Podczas przeprowadzki zachorowała i trafiła do szpitala.

W dalszej części tekstu dowiesz się jakich formalności należy dopełnić, żeby być zwolnionym z płacenia abonamentu oraz co można zrobić, kiedy ma się zaległości w jego płaceniu. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bromboszcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.