Alicja Fałek

Tata niepełnosprawnego Piotrka do premier Szydło: ulitujcie się nad losem naszych dzieci!

Jakub Owsianka podczas spotkania w Krościenku apelował do wicepremier Beaty Szydło o pomoc dla niepełnosprawnych Fot. Twitter.com Jakub Owsianka podczas spotkania w Krościenku apelował do wicepremier Beaty Szydło o pomoc dla niepełnosprawnych
Alicja Fałek

Piotr Owsianka, ojciec chłopca cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną, zwaną „rybią łuską”, odważył się publicznie wystawić żółtą kartkę rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Prosił o większą pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Wicepremier Beata Szydło w niedzielę odwiedziła Krościenko nad Dunajcem, Szymbark w pow. gorlickim i Limanową w ramach akcji „Polska jest jedna”. Podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami regionu do głosu doszedł Jakub Owsianka, prezes Fundacji Ichtiozis, zrzeszającej osoby chorujące na rybią łuskę.

- Byłem zwolennikiem PiS-u, ale już nie będę go popierał - stwierdził publicznie mieszkaniec podsądeckich Barcic. - Jestem wzburzony i rozgoryczony sytuacją, z jaką muszą sobie radzić osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Prosił o litość

Jakub Owsianka od lat walczy o lepsze życie dla osób niepełnosprawnych. Jak każdy rodzic chorego dziecka, które całkowicie zależne jest od drugiej osoby, wie, jak trudne jest takie życie.

Od minionej środy w Sejmie trwa protest rodziców i osób niepełnosprawnych. Owsianka tym razem nie mógł być w stolicy. Ale postanowił włączyć się w walkę o poprawę bytu swojego syna Piotrka i innych osób niepełnosprawnych. Dlatego razem z Piotrkiem był w Krościenku nad Dunajcem na spotkaniu z Beatą Szydło.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak na postulaty mężczyzny zareagowała Beata Szydło. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

54,50 109,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.