Łukasz Winczura

Tarnów. Czy Aleksandrowi Gradowi też nie starcza do pierwszego? Żąda od Tauronu 75 tys. zł

Aleksander Grad należał do grona najbardziej wyrazistych polityków PO w Małopolsce. Przeciwnicy nazywali go nawet „Carem” Fot. Grzegorz Mehring Aleksander Grad należał do grona najbardziej wyrazistych polityków PO w Małopolsce. Przeciwnicy nazywali go nawet „Carem”
Łukasz Winczura

Był jedynym politykiem, który po 1989 roku wytrwał pełną, czteroletnią kadencję w fotelu ministra skarbu państwa. Na polityce zarobił duże pieniądze. Dziś Aleksander Grad upomina się jeszcze od Tauronu o 75 tys. złotych. Sprawa skończy się w sądzie.

Bierzemy do ręki kalkulator i liczymy, ile Aleksander Grad zarobił na ciężkim chlebie służby publicznej w latach 2001-2012. Wspomagamy się corocznymi zeznaniami majątkowymi, które są dostępne w internecie.

Z samego posłowania i bycia wiceministrem zdrowia oraz ministrem skarbu państwa Grad zarobił ponad 2 miliony złotych. Niewiele gorzej mu się wiodło, gdy poszedł w biznesy. Jako prezes spółki atomowej, która miała wybudować elektrownię „przytulał” co miesiąc 120 tysięcy zł. Usupłał w ten sposób kolejny milion. Sęk, że elektrownia nie powstała i raczej nie powstanie.

Później trafił na stołek wiceprezesa Tauronu, gdzie rządził jego protegowany Dariusz Lubera. Tam, według spekulacji prasowych „wyciągał” również 120 tys. miesięcznie.

Skarbonkę uzupełniał „drobnymi obrywami” z Towarowej Giełdy Energii czy czteromiesięcznej prezesury w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, które kontrolował właściciel Polsatu - Zygmunt Solorz-Żok. Doliczmy do tego rozmaite nagrody, premie czy odprawy.

Czytaj więcej:

  • Oddajcie moje pieniądze!
  • Partia nie daje umrzeć z głodu

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Winczura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.