Roman Laudański

Szukanie pieniędzy na pomoc po kataklizmach

Z wyliczeń samorządowców wynika, że straty w 3 województwach wyniosły ok. 1,2 mld euro, a rząd oszacował je na 494,1 mln euro. Fot. Przemysław Świderski Z wyliczeń samorządowców wynika, że straty w 3 województwach wyniosły ok. 1,2 mld euro, a rząd oszacował je na 494,1 mln euro.
Roman Laudański

Marszałek województwa lobbował w Brukseli na rzecz unijnej pomocy, która pozwoliłaby sprawniej usuwać skutki sierpniowych nawałnic.

- W tej części Europy i w Polsce nawałnice są zjawiskiem rzadkim, a sierpniowa spowodowała bardzo duże straty - mówił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Zasobów Naturalnych w Komitecie Regionów Unii Europejskiej, gdzie reprezentował trzy poszkodowane w nawałnicach województwa: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. - Przedstawiłem prezentację o rozmiarze sierpniowej nawałnicy i jej skutkach. Apelowałem o uściślenie metodologii liczenia strat, żeby uzyskać jednoznaczne dane dla Funduszu Solidarności UE.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Roman Laudański

Nieustającą radością w pracy dziennikarskiej są spotkania z drugim człowiekiem i ciekawość świata, za którym coraz trudniej nam nadążyć. A o interesujących i intrygujących sprawach opowiadają mieszkańcy najmniejszych wsi i największych miast - słowem Czytelnicy "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.