Szpitale zostaną dofinansowane z NFZ, aby zwiększyć dostępność leczenia i opieki. Jakie środki otrzymają pomorskie placówki medyczne?

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Piotr Kallalas

Szpitale zostaną dofinansowane z NFZ, aby zwiększyć dostępność leczenia i opieki. Jakie środki otrzymają pomorskie placówki medyczne?

Piotr Kallalas

Obecnie szpitale robią wszystko co w ich mocy, aby przywrócić normalne funkcjonować placówek. Pomimo wprowadzenia rygorystycznych zasad funkcjonowania, co już samo w sobie wiąże się z kosztami, obecna epidemia wywołuje lęk wśród pacjentów, którzy często odwołują wizyty i zabiegi. Puste łóżka to także straty dla szpitali. W obecnej, trudnej sytuacji Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział wzrost ryczałtów. Jakie środki trafią do pomorskich placówek?

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że od lipca zwiększą się ryczałty dla szpitali, poradni specjalistycznych i POZ w całej Polsce. W przypadku Pomorze mowa o dodatkowych środkach rzedu niespełna 47 mln zł.

- Lecznice będą otrzymywały od lipca dodatkowe finansowanie w wysokości 3 procent do każdej faktury. Środki te zapewnić mają jak najszybsze przywrócenie pełnej dostępności do świadczeń w publicznej ochronie zdrowia, a co za tym idzie zagwarantować pacjentom normalny tryb leczenia - informuje Mariusz Szymański, rzecznik prasowy POW NFZ w Gdańsku W efekcie rozwiązania wypracowanego przez resort zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia do szpitali w całej Polsce trafić ma dodatkowo prawie 880 milionów złotych.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Piotr Kallalas

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.