Łukasz Gazur

Szlak zbrodni, czyli moda na nietypowe zwiedzanie miast

Zbrodnie krakowskie inspirują nawet filmowców. O mordercy Karolu Kocie powstał film „Czerwony pająk” Fot. Kino Świat Zbrodnie krakowskie inspirują nawet filmowców. O mordercy Karolu Kocie powstał film „Czerwony pająk”
Łukasz Gazur

Turystyka. Dziś standardem na świecie stały się miejskie szlaki tropem bohaterów literackich lub serialowych. Ten trend nie ominął Krakowa, o czym przekonamy się już w ten weekend.

Adresy dobrze znane i zupełnie nieznane. Do tego miejskie szlaki śladami kobiet, futurologii, filmu lub literatury - to trend, który w turystyce utrzymuje się od kilku lat w największych i najpopularniejszych miastach na świecie.

I tak Londyn można zwiedzać tropem Sherlocka Holmesa, czyli najsłynniejszego książkowego detektywa, Nowy Jork - śladami Carrie Bradshaw, bohaterki serialu „Seks w wielkim mieście”, a Barcelonę - ścieżkami wyznaczoną przez książki Carlosa Ruiza Zafona albo filmy Pedro Almodovara. Ta moda nie omija Krakowa. Od kilku lat organizowane są tu różne nietypowe szlaki, pozwalające inaczej spojrzeć na miasto.

W dalszej części tekstu przeczytasz o tym, kiedy odbywają się spacery z cyklu "Kryminalny Kraków 2" i czego można się podczas nich dowiedzieć.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Gazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.