Łukasz Gazur

Szlak zbrodni, czyli moda na nietypowe zwiedzanie miast

Zbrodnie krakowskie inspirują nawet filmowców. O mordercy Karolu Kocie powstał film „Czerwony pająk” Fot. Kino Świat Zbrodnie krakowskie inspirują nawet filmowców. O mordercy Karolu Kocie powstał film „Czerwony pająk”
Łukasz Gazur

Turystyka. Dziś standardem na świecie stały się miejskie szlaki tropem bohaterów literackich lub serialowych. Ten trend nie ominął Krakowa, o czym przekonamy się już w ten weekend.

Adresy dobrze znane i zupełnie nieznane. Do tego miejskie szlaki śladami kobiet, futurologii, filmu lub literatury - to trend, który w turystyce utrzymuje się od kilku lat w największych i najpopularniejszych miastach na świecie.

I tak Londyn można zwiedzać tropem Sherlocka Holmesa, czyli najsłynniejszego książkowego detektywa, Nowy Jork - śladami Carrie Bradshaw, bohaterki serialu „Seks w wielkim mieście”, a Barcelonę - ścieżkami wyznaczoną przez książki Carlosa Ruiza Zafona albo filmy Pedro Almodovara. Ta moda nie omija Krakowa. Od kilku lat organizowane są tu różne nietypowe szlaki, pozwalające inaczej spojrzeć na miasto.

W dalszej części tekstu przeczytasz o tym, kiedy odbywają się spacery z cyklu "Kryminalny Kraków 2" i czego można się podczas nich dowiedzieć.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Gazur

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.