Szkoły pomieszczą uczniów - zapewnia kurator oświaty

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Szkoły pomieszczą uczniów - zapewnia kurator oświaty

Jarosław Miłkowski

Za pół roku o przyjęcie do szkół będą ubiegać się jednocześnie dwa roczniki uczniów - absolwenci podstawówek i gimnazjów. Rozmawiamy o tym z lubuskim kuratorem oświaty Ewą Rawą.

Dyrektorzy I LO i II LO w Gorzowie mówią GL, że utworzą po 12 klas pierwszych. To mi przypomina lata 80., gdy w SP 13 uczyłem w I „m”…
To wszystko zależy od szkoły. Tak się złożyło, że w tym roku szkoły kończą ósmoklasiści w szkołach podstawowych i trzecioklasiści w gimnazjach. Dla tych uczniów przeprowadzona będzie rekrutacja.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.