Szkoły pięknieją latem

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Szkoły pięknieją latem

Alicja Kucharska

W placówkach oświatowych w gminie Świebodzin w czasie wakacji praca wre. Tylko w przedszkolu nr 3 na remont pójdzie 40 tys. zł. Co się w nim zmieni?

Kiedy uczniowie na wakacjach... w szkołach praca wre. Drobne naprawy i renowacje wykonują w ciągu całego roku pracownicy szkolni, natomiast gruntowne remonty przeprowadzają ekipy budowlane. Tradycyjnie w czasie lata.

W każdej placówce oświatowej gminy Świebodzin prowadzone są mniejsze lub większe prace. - Niemal w każdej placówce prowadzone są remonty. Część prac już wykonano, niektóre są w trakcie realizacji – informuje Ryszard Graczyk, kierownik wydziału kultury, oświaty i sportu magistratu.

W przedszkolu nr 1 odmalowano stołówkę. W „szóstce” zostanie wyremontowany dach. W przedszkolu numer 5 oprócz remontu sali, w ramach budżetu obywatelskiego pojawi się nowa nawierzchnia na tarasach. W PP-7 jedna z trzech sala została już odświeżona, dwie kolejne czekają na drobny remont. Najwięcej dzieje się w przedszkolu nr 3, gdzie wyremontowane zostanie całe II piętro.

Niemal w każdej placówce prowadzone są remonty. Część prac już wykonano, niektóre są w trakcie realizacji

- Na wakacyjne remonty przeznaczono około 40 tysięcy złotych - wyjaśnia dyrektorka placówki Barbara Pilecka. - Odświeżona zostanie klatka schodowa oraz łazienki. Pojawią się także nowe instalacje i sygnalizacja przeciwpożarowa. Pani dyrektor podkreśla, że będzie się starała również o wymianę okien, odnowienie stołówki. Ucieszyłoby ją także, gdyby w salach pojawiły się nowe meble.

Remonty w przedszkolach są o tyle ważne, że wraz z nowym rokiem wzrośnie liczba dzieci uczęszczających do nich. Bo zniesiony został obowiązek szkolny dla sześciolatków. - Łącznie w placówce będziemy mieli 180 dzieci. Zatrudnione będą trzy dodatkowe osoby - mówi B. Pilecka. Do „trójki” przyjdzie 35 nowych przedszkolaków, dlatego też jedna sala zostanie podzielona na dwie mniejsze.

Nie mniej dzieje się w szkołach. W „jedynce” remontowane są korytarze na I i II piętrze. W „dwójce” klasy i pomieszczenia administracyjne. W SP-6 oprócz remontu klas i wymiany podłóg wyremontowane zostaną też kominy wentylacyjne dachu. W szkole numer 7 zostanie wyremontowany plac zabaw oraz toalety. W Gościkowie jedna z klas.

W Liceum Ogólnokształcącym zakończono już modernizację jednej z klas. - Oprócz tego zostanie wyremontowany korytarz na II piętrze oraz toalety. Na bieżąco, także w ciągu roku, odświeżamy klasy. Starostwo zabezpiecza pieniądze na materiały, my zajmujemy się wykonywaniem prac – wyjaśnia Damian Wentland, dyrektor LO. Można powiedzieć, że trzy czwarte gabinetów jest już odremontowanych. Jeszcze w tym roku w planach jest naprawa dachu szkoły.

Dodajmy, że większe remonty w szkołach odbyły się w ubiegłym roku. W gimnazjum nr 1 odremontowano małą salę gimnastyczną. W SP - 2 przeprowadzono drugi etap remontu budynku „B” i zakończono tym samym wszystkie zaplanowane w tym kompleksie prace. W ramach wakacyjnych prac wiele wykonano w „szóstce”, gdzie odświeżono klasy, łącznik i szkolne toalety. W Gościkowie remontu doczekała się sala gimnastyczna.
Wszelkie prace prowadzone w placówkach oświatowych zakończą się w sierpniu.

Autor: Alicja Kucharska

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.