Światowe Dni Młodzieży to dobry czas na miłość

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Muzyka, Archidiecezja Krakowska
Grażyna Starzak

Światowe Dni Młodzieży to dobry czas na miłość

Grażyna Starzak

Martyna i Jakub, studenci AGH, na Światowe Dni Młodzieży do Panamy pojechali z grupą pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej. Od innych pątników różnili się tym, że Martyna w walizce wiozła suknię ślubną, a Jakub - garnitur.

W Panamie, okazało się, że suknia Martyny i garnitur Jakuba nie były potrzebne. Gospodarze, gdy dowiedzieli się, że młodzi w czasie ŚDM mają zamiar się pobrać, przygotowali im przepiękne, regionalne stroje ślubne. Studenci z Krakowa w Panamie zrobili prawdziwą furorę. Ich zdjęcia zdobiły okładki wielu tamtejszych pism. Pokazywano ich również w panamskiej telewizji.

Poznali się w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Pracowali, jako wolontariusze w Trzebini, skąd pochodzą. Martyna została przydzielona do grupy sprzątającej pomieszczenia, w których goszczono młodych Francuzów. Ale jak to zwykle bywa przy okazji takich wydarzeń, zajmowała się także innymi sprawami.

Właśnie w czasie jednego z takich nadprogramowych zadań poznała Jakuba. Czy od razu zaiskrzyło? - Pomyślałam, że to fajny chłopak. Miły, bardzo kulturalny, dowcipny - odpowiada wymijająco Martyna. Jakubowi też się spodobała, choć, jak mówi, „uczucie rodziło się powoli”. W ciągu kolejnych dni spotykali się sporadycznie. Aż od do czwartku, 28 lipca 2016r. gdy razem wybrali się na Błonia, na Mszę z papieżem Franciszkiem. Przez moment - opowiadają z wypiekami na twarzy - widzieli papieża z bliska, jak jechał na Błonia tramwajem.

W dalszej części tekstu przeczytasz o tym, w jaki sposób Martynie i Kubie udało się wybrać do Panamy na Światowe Dni Młodzieży i jak wyglądała organizacja ich ślubu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Grażyna Starzak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.