Światowe Dni Młodzieży. Informator Regionalny TVP 3 Kraków

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum
Klaudia Cymanow-Sosin

Światowe Dni Młodzieży. Informator Regionalny TVP 3 Kraków

Klaudia Cymanow-Sosin

O Krakowie mówi się w Polsce i za granicą jako o centrum Światowych Dni Młodzieży.

I tak jest, gdyż w samym mieście oraz nieodległych Brzegach odbędą się centralne uroczystości. Jednak w to wielkie wydarzenie zaangażowany jest cały nasz region. W wielu miejscowościach Małopolski, będą przebywać pielgrzymi, a rzesze młodych Małopolan będą uczestniczyć w ŚDM. W niektórych miejscowościach odbywać się będą spotkania z młodzieżą świata, a prawie we wszystkich znajdują się bazy noclegowe.


Autor: Joanna Urbaniec

Gościnności mieszkańców nie trzeba podkreślać, bo jest ona wizytówką naszego regionu. Warto jednak być przygotowanym na to, że pobyt pielgrzymów z Polski i zagranicy wpłynie na nasze codzienne życie i funkcjonowanie miast i miasteczek. Wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji, czasowe ograniczenia w ruchu, będzie większa frekwencja w miejscach publicznych, może też kolejki w sklepach czy punktach usługowych.

Chcąc przygotować mieszkańców Małopolski na to gigantyczne, pod względem organizacyjnym i logistycznym, przedsięwzięcie, postanowiliśmy dostarczyć Państwu odpowiednio wcześniej najbardziej potrzebnych informacji, na etapie przygotowań do spotkania z papieżem Franciszkiem.

Tak zrodził się pomysł na „Światowe Dni Młodzieży - Informator Regionalny”. W każdym odcinku będziemy przekazywać informacje o tym, jak radzić sobie w nietypowej sytuacji - odpowiemy na pytania jak dojechać do pracy, jak będzie działać komunikacja, czy będzie można skorzystać z pomocy lekarza i policji, a także straży pożarnej, gdzie zgłosić zagubienie dokumentu tożsamości.

Jako współtwórca Informatora mam nadzieję, że cykl dwunastu programów nadawanych w TVP3 Kraków będzie źródłem kompleksowej informacji.

W każdym odcinku przekazujemy najświeższe i sprawdzone informacje. Pokazujemy też entuzjazm młodych i zaangażowanie służb - policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i innych jednostek podległych wojewodzie małopolskiemu. To też opowieść o pra- cy jaką w przygotowania wkłada Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży i wolontariusze. Wszystko po to, aby wspólny pobyt młodych ludzi i papieża Franciszka był wspaniałym świętem, a także najpiękniejszą przygodą, jaka spotkała ich w Małopolsce.

Światowe Dni MłodzieżyInformator Regionalny TVP 3 KrakówPremieraW każdą ŚRODĘ o godz. 22PowtórkiPIĄTEK o godz. 18.15NIEDZIELA o godz. 19.05.Dostępny także w internecie http://krakow.tvp.pl/25206559/sdm-informator-regionalny

Klaudia Cymanow-Sosin

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.