Światowe Dni Młodzieży. Fatalny stan przygotowań w Krakowie

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Grzegorz Skowron

Światowe Dni Młodzieży. Fatalny stan przygotowań w Krakowie

Grzegorz Skowron

Krakowscy radni dostali raport o stanie przygotowań miasta na przyjęcie pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa pod koniec lipca na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Dokument nie pozostawia złudzeń - będą poważne problemy.

W raporcie znalazły się informacje o stanie przygotowań na koniec lutego, ale większość wskazanych problemów nadal nie została rozwiązana. Miejsc parkingowych wystarczy tylko dla połowy autobusów, które przywiozą pielgrzymów.

Komunikacja miejska będzie w stanie przewieźć zaledwie 40 proc. chętnych do skorzystania z autobusu lub tramwaju. A na nocleg w łóżku (często w szkole) lub na polu namiotowym może liczyć niespełna 600 tys. osób.

WIDEO: Beata Szydło o raporcie ws. ŚDM: Robimy wszystko, żeby bezpieczeństwo było jak najwyższe

Źródło: TVN24/x-news

Największym problemem wydaje się jednak brak sprawnego systemu łączności. Dopiero jest on budowany, a testowanie rozpocznie się zaledwie na miesiąc przed Światowymi Dniami Młodzieży. W miejskim raporcie mowa jest też o zagrożeniu przeciążenia sieci telefonii komórkowej, co utrudni kontakt z rodziną oraz wezwanie służb ratunkowych.

Raport o stanie przygotowań miasta to kolejny sygnał, że bardzo daleko jest do dopięcia wszystkiego na ostatni guzik przed ŚDM, a organizacja tak ważnego wydarzenia jest trudniejsza, niż się to niektórym wydawało.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Komentarze

17
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Krakus

Taka impreza to niespotykana szansa! Dwa - trzy miliony młodych ludzi na poziomie (nie żadni tam agresywni islamiści ani idioci z wysp sikający do kufli) ma szansę zobaczyć Kraków.
Za kilka - kilkanaście lat założą rodziny i przyjadą z dziećmi generując zyski dla budżetu.
Oczywiście majchrowskie badziewie musiało dac plamę!

tokraj

Biedne państwo,które nie ma pieniędzy na leczenie dzieci na operacje których zrzuca się pól świata urządza sukienkowym igrzyska.Wstyd i hańba.

mw

Głupole, przecież to na swój sposób promocja naszego kraju Polski i wszystkim nam powinno zależeć na jak najlepszym przygotowaniu się do tych dni. Tak krótkowzrocznie to tylko polak potrafi myśleć

mec2

Ta pani wypowiada się tak jakby miała nasrane w majtki. Ale epatuje nową broźką - na ile jej to starczy i kto za to płaci ?

Krakus

Jeśli nie chcemy tej imprezy w Krakowie a przecież wszyscy nie chcemy, to zastosujmy nowy sprawdzony sposób na pozbycie się jej. Sposób nazywa się "wyklaskać szczura".

Kr@k.

Zapraszający powinien pokryć koszty zaproszenia! Należy poważnie brać pod uwagę raport o zagrożeniach życia! Hipokryci powinni zostać odsunięci od organizcji Imprezy katolickiej ŚDM 2016. Wojewoda małopolski powinien podjąć odpowiednie kroki... UMK-RMK jest spolegliwa wobec panów w czarnych sukienkach.
Ku przestrodze!

Gość

Nie martwmy się na zapas jakoś to będzie. ....

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.