Światowe Dni Młodzieży. Fatalny stan przygotowań w Krakowie

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Grzegorz Skowron

Światowe Dni Młodzieży. Fatalny stan przygotowań w Krakowie

Grzegorz Skowron

Krakowscy radni dostali raport o stanie przygotowań miasta na przyjęcie pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa pod koniec lipca na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Dokument nie pozostawia złudzeń - będą poważne problemy.

W raporcie znalazły się informacje o stanie przygotowań na koniec lutego, ale większość wskazanych problemów nadal nie została rozwiązana. Miejsc parkingowych wystarczy tylko dla połowy autobusów, które przywiozą pielgrzymów.

Komunikacja miejska będzie w stanie przewieźć zaledwie 40 proc. chętnych do skorzystania z autobusu lub tramwaju. A na nocleg w łóżku (często w szkole) lub na polu namiotowym może liczyć niespełna 600 tys. osób.

WIDEO: Beata Szydło o raporcie ws. ŚDM: Robimy wszystko, żeby bezpieczeństwo było jak najwyższe

Źródło: TVN24/x-news

Największym problemem wydaje się jednak brak sprawnego systemu łączności. Dopiero jest on budowany, a testowanie rozpocznie się zaledwie na miesiąc przed Światowymi Dniami Młodzieży. W miejskim raporcie mowa jest też o zagrożeniu przeciążenia sieci telefonii komórkowej, co utrudni kontakt z rodziną oraz wezwanie służb ratunkowych.

Raport o stanie przygotowań miasta to kolejny sygnał, że bardzo daleko jest do dopięcia wszystkiego na ostatni guzik przed ŚDM, a organizacja tak ważnego wydarzenia jest trudniejsza, niż się to niektórym wydawało.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.