Jolanta Białek

Światowe Dni Młodzieży 2016. Kup bilet dla brata

Jolanta Białek

Światowe Dni Młodzieży 2016. Wieliczka chce umożliwić udział w festiwalu grupie z Kazachstanu. Takie akcje trwają też w innych rejonach powiatu.

Pieniądze, które pomogą w zakupie biletów na przylot do Polski na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży dla 25-osobowej grupy młodych pielgrzymów z Kazachstanu, będą zbierane w niedzielę w SP nr 4 na os. Krzyszkowice w Wieliczce.

Autor: Joanna Urbaniec

Na akcję „Bilet dla brata” zostanie przekazany cały dochód z kiermaszu zaplanowanego w godz. 11.30-16.30. Podczas spotkania można będzie kupić biżuterię artystyczną, oryginalne torebki i inne akcesoria odzieżowe, a także wartościowe książki i audiobooki. Prowadzona będzie również sprzedaż domowych wypieków. Nie zabraknie także zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych.

Kiermasz organizuje 20-osobowa grupa wolontariuszy ŚDM działająca przy krzyszkowickiej parafii pw. św. Pawła Apostoła we współpracy ze szkołą oraz rodzicami uczniów. W tym rejonie Wieliczki taka akcja odbędzie się po raz pierwszy. - Nie chodzi o zebranie z góry określonej kwoty pieniędzy, ale po prostu możliwie jak najwięcej funduszy na dofinansowanie przyjazdu na Dni Młodzieży grupy z Kazachstanu - mówi Paulina Stopa, liderka grupy wolontariuszy ŚDM z Krzyszkowic.

„Kup bilet dla brata. Bez ciebie nie poleci” - to hasło trwającej w wielu miejscach Polski zbiórki pieniędzy dla pielgrzymów ze Wschodu. Koordynatorem projektu jest Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

Wieliczanie mają okazję przyłączyć się do tej akcji już po raz kolejny. Podczas kiermaszu zorganizowanego w grudniu ubiegłego roku przez wolontariuszy ŚDM działających przy wielickiej parafii św. Klemensa zebrano na ten cel 400 zł. Akcja „Bilet dla brata” trwa także w gminie Niepołomice, m.in. w Woli Batorskiej, gdzie fundusze mające umożliwić udział w międzynarodowym festiwalu młodym ze Wschodu, zbierano podczas cyklicznych „Spotkań przy ekranie”, promujących światowe wydarzenie. Datki na ten cel gromadzono także podczas tegorocznych Dni Niepołomic (na specjalnym stoisku, gdzie sprzedawano m.in. gadżety ŚDM).

Uczestnictwo osób ubogich w ŚDM 2016 wspierają również mieszkańcy gminy Gdów. Fundusze na „Bilet dla brata” zbierano tam w tym roku już kilkakrotnie, m.in. podczas charytatywnego festynu rodzinnego przy gimnazjum w Gdowie oraz Parafiady w Niegowici. Gdowska akcja jest skierowana nie tylko „na Wschód”. Jej inicjatorzy chcą ufundować bilet na ŚDM także dla mieszkańca Madagaskaru.

[email protected]

Jolanta Białek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.