Światowe Dni Młodzieży 2016. Franciszek orędziem wspiera młodych

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Leszek Rudziński, (GEG)

Światowe Dni Młodzieży 2016. Franciszek orędziem wspiera młodych

Leszek Rudziński, (GEG)

Światowe Dni Młodzieży. Na przyszłoroczne spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą w Krakowie zgłosiło się już 600 tysięcy osób ze 122 krajów. Najwięcej z Włoch (ponad 48 tys.), Francji (blisko 25 tys.) i Niemiec (ponad 13 tys.).

Wczoraj przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski zaprezentowali w Warszawie orędzie papieża Franciszka oraz przebieg przygotowań w poszczególnych diecezjach. Ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski oznajmił, że hasłem przyszłorocznej imprezy będą słowa Ewangelii św. Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Autor: Joanna Urbaniec

- To, co napisał w orędziu papież, spadło nam z nieba. Od samego początku bardzo dużo osób w Kościele zastanawiało się, co zrobić, żeby dzień po imprezie nie obudzić się z kacem moralnym, że chcieliśmy dobrze, a wyszło bardzo źle w wymiarze duchowym. To, co papież napisał w orędziu, to recepta na sukces Dni Młodzieży - podkreśla Piotr Żyłka, redaktor naczelny portalu Deon.pl.

Biskup Damian Muskus przekazał wczoraj przedstawicielom młodzieży archidiecezji krakowskiej orędzie papieża Franciszka na ŚDM 2016. - Tym symbolicznym gestem chcielibyśmy przekazać to orędzie, by poszło ono do naszych parafii, w Polskę, w świat, do mediów, by zostało życzliwie przyjęte. Z pewnością stanie się ono naszą ulubioną lekturą na najbliższe godziny i dni - podkreślał bp Muskus podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Okna Papieskiego Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

Młodzi ludzie już zapowiedzieli, że odpowiedzą na słowa papieża. Powstanie multimedialna księga czynów miłosierdzia, w której odnotowywane będą wszystkie dobre uczynki względem ciała i duszy. Księga dobrych uczynków zacznie się zapełniać 8 grudnia tego roku, a zostanie wręczona Franciszkowi w lipcu przyszłego roku, podczas ŚDM w Krakowie.

Jak informuje Dorota Abdelmula z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, 44 diecezje w całej Polsce rzetelnie przygotowują się do spotkania. - Archidiecezja krakowska ma za zadanie zorganizować główną część uroczystości, natomiast pozostałe diecezje zajmują się koordynacją wydarzenia - tłumaczyła. Jej zdaniem ŚDM to świetna inwestycja nie tylko w polską młodzież, ale i w polski Kościół.

Leszek Rudziński, (GEG)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.