Paweł Michalczyk

Strażacy idą po władzę. Chcą ugasić pożary w Bochni, Wierzchosławicach i Szczucinie

Krzysztof Kokoszka przez 14 lat kierował komendą PSP w Bochni. Teraz ma duże ambicje, aby zostać burmistrzem solnego miasta Fot. Paweł Michalczyk Krzysztof Kokoszka przez 14 lat kierował komendą PSP w Bochni. Teraz ma duże ambicje, aby zostać burmistrzem solnego miasta
Paweł Michalczyk

Co najmniej trzech byłych strażaków powalczy jesienią o najważniejsze fotele w lokalnym samorządzie. To Krzysztof Kokoszka w Bochni, Andrzej Mróz w Wierzchosławicach i Andrzej Gorzkowicz, który ponownie chce być burmistrzem Szczucina.

Krzysztof Kokoszka został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni. Do niedawna był komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej. W styczniu musiał przejść na emeryturę, ponieważ otrzymał od komendanta wojewódzkiego „propozycję nie do odrzucenia”. Powiedział o tym podczas oficjalnego pożegnania: - Jest mi żal rozstawać się z mundurem, ale kiedyś trzeba podjąć decyzję o odejściu, szczególnie gdy dostaje się propozycję nie do odrzucenia - mówił. Żeby było ciekawiej, Kokoszkę na zieloną trawkę wysłał komendant, który także jest z nadania PiS-u. Dziś kandydatura Kokoszki, który karierę zakończył w stopniu starszego brygadiera, wprawia w zmieszanie niektórych działaczy.

- Trochę to głupio wygląda. Najpierw mówią gościowi, żeby sobie poszedł, a teraz okazuje się, jaki on wspaniały. Według tej logiki, trzeba byłoby zdymisjonować komendanta wojewódzkiego, bo nie zna się na ludziach - mówi jeden z lokalnych polityków PiS.

„Bezpartyjny fachowiec”?

Krzysztof Kokoszka początkowo planował start do rady powiatu. Zmienił jednak zdanie po kilku spotkaniach z przedstawicielami bocheńskich struktur PiS. Ci zaproponowali mu kandydowanie na fotel burmistrza. Mimo, że Kokoszka składek w partii nie płaci.

Czytaj więcej i dowiedz się: 

  • jakie będą główne punkty programu Krzysztofa Kokoszki?
  • dlaczego gen. Andrzej Mróz, kandydat na wójta Wierzchosławic, zdecydował się na start z własnego komitetu wyborczego?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.