Joanna Pluta

Startują Europejskie Dni Dziedzictwa

Startują Europejskie Dni Dziedzictwa Fot. archiwum
Joanna Pluta

Wiele zabytków do zwiedzenia, festyny, koncerty - to wszystko czeka nas w Kujawsko-Pomorskiem podczas dwóch najbliższych weekendów.

Europejskie Dni Dziedzictwa są organizowane w całej Polsce po to, by promować zabytki. W naszym regionie ich inauguracja jest zaplanowana na najbliższą sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje, jakie zostały przygotowane z tej okazji - jest ich mnóstwo. Z najciekawszych warto wspomnieć między innymi o Święcie Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy, które odbędzie się w ten weekend. W programie znajdą się m.in. zwiedzanie, pikniki, warsztaty i wyjątkowy hiphopowy koncert.

Z kolei na przykład w Wietrzychowicach (pow. włocławski) 11 września, czyli w tę niedzielę, będzie miał miejsce Festyn Archeologiczny „Wehikuł czasu”, podczas którego dowiemy się, jak wyglądało życie w epoce neolitu. Początek o godz. 11.

Tego samego dnia, ale od godziny 15, w Lubrańcu rozpocznie się druga edycja Festiwalu Kuchni Kujawskiej - to doskonała propozycja dla tych, którzy chcieliby poznać smaki regionu. W Inowrocławiu w sobotę czeka nas natomiast „Wycieczka szlakiem dawnych i współczesnych pomników Jana Kasprowicza”, a w Toruniu IV Toruńska Noc Muzealna.

Atrakcji nie zabraknie także w następny weekend. 17 września np. w Grudziądzu odbędzie się Weekend w Muzeum, a w Górsku III Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.