Starostowie z PiS gotowi by przejąć władzę w Wadowicach i Oświęcimiu

Czytaj dalej
Fot. Bogumił Storch
Bogumił Storch

Starostowie z PiS gotowi by przejąć władzę w Wadowicach i Oświęcimiu

Bogumił Storch

W Oświęcimiu i Wadowicach starostowie powiatowi, członkowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają, że chcą wygrać z urzędującymi tam szefami miast. Z kolei w Chrzanowie o fotel burmistrza będzie stałał się wicestarosta. W innych miastach Małopolski Zachodniej też już pojawili się pierwsi kandydaci.

Starosta wadowicki i działacz PiS Bartosz Kaliński (35 lat), ma być kandydatem na burmistrza Wadowic, którym jest obecnie 40- letni Mateusz Klinowski. Podobna sytuacja jest w Oświęcimiu, tu jednak zmierzą się ze sobą starsi i bardziej doświadczeni w polityce i samorządzie rywale.

Starosta oświęcimski Zbigniew Starzec (56 lat), także działacz PiS, zmierzy się z prezydentam Januszem Chwierutem (53 lata), popieranym wcześniej przez Platformę Obywatelską, byłym posłem tej partii. W Chrzanowie o fotel burmistrza będzie ubiegał się wicestarosta chrzanowski Krzysztof Kasperek.

Na politycznej scenie tych miast mogą jednak zamieszać osoby do tej pory niezaangażowane w politykę. W Oświęcimiu pada nazwisko Leszka Pierzchały, znanego tu społecznika.

Czytaj więcej:

  • Partia Kukiz’15 też zapewnia, że kogoś wystawi. Kogo?
  • Kto powalczy w regionie?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.