Środa z pielgrzymką. Pójdzie 10 tys. osób

Czytaj dalej
Fot. fot. materiały prasowe
Jolanta Białek

Środa z pielgrzymką. Pójdzie 10 tys. osób

Jolanta Białek

Festiwal Młodych. Światowe Dni Młodzieży to także liczne wydarzenia artystyczne i religijne, podczas których zaprezentują się pielgrzymi z całego globu oraz lokalni artyści. Takie spotkania - otwarte dla wszystkich - zaplanowano w Wieliczce i Gdowie.

Wieliczka zorganizuje festiwal młodych w dniach 25-28 lipca. Punktem kulminacyjnym projektu będzie przekazanie przez włoską delegację kopii figury Matki Bożej z Loreto.

Uroczystość, w której według szacunków weźmie udział co najmniej 10 tys. osób, odbędzie się 27 lipca. Spotkanie rozpocznie nabożeństwo w kościele w Strumianach (godz. 21). Potem jego uczestnicy wyruszą pieszo na Pola Miłosierdzia, gdzie zaplanowano koncert chóru „Solne Uwielbienie” (ok. godz. 22.30) oraz przekazanie wieliczanom kopii figury z Loreto, która „zamieszka” na stałe w Domu Miłosierdzia (ośrodku dla chorych, potrzebujących i niepełnosprawnych) w Brzegach.

Wielicki festiwal młodych to także liczne koncerty. 25 lipca wystąpi w kościele św. Klemensa chór „Gospel Voice” (godz. 18.45), a w kolejnych dniach centrum wydarzeń będzie Małopolska Arena Lekkoatletyczna. We wtorek zaśpiewają tam Gabi Blacha i Radosław Pendziałka, a także ojciec Łukasz Buksa z zespołem i portugalska grupa DABAR (godz. 19). Natomiast 28 lipca pojawią się na scenie zespoły Gloria z Miejsca Piastowego oraz INSIDE OUT ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (godz. 19).

Festiwal młodych na Zarabiu w Gdowie to przede wszystkim Dzień Polski, zapowiedziany na 27 lipca w godz. 14-22. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Zręczyce, Kapela Gdowianie, Orkiestra Dęta Gminy Gdów, Chór Cud i Przyjaciele. Będą też koncerty zespołów: Full Power Spirit, Argento, New Day i EKG Band.

Na 28 lipca zaplanowano koncert na fletni Pana w wykonaniu Janusza Gajca (godz. 13) oraz turnieje sportowe (takie zmagania odbędą się nad Rabą także 28 lipca).

Jolanta Białek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.