Środa z pielgrzymką. Pójdzie 10 tys. osób

Czytaj dalej
Fot. fot. materiały prasowe
Jolanta Białek

Środa z pielgrzymką. Pójdzie 10 tys. osób

Jolanta Białek

Festiwal Młodych. Światowe Dni Młodzieży to także liczne wydarzenia artystyczne i religijne, podczas których zaprezentują się pielgrzymi z całego globu oraz lokalni artyści. Takie spotkania - otwarte dla wszystkich - zaplanowano w Wieliczce i Gdowie.

Wieliczka zorganizuje festiwal młodych w dniach 25-28 lipca. Punktem kulminacyjnym projektu będzie przekazanie przez włoską delegację kopii figury Matki Bożej z Loreto.

Uroczystość, w której według szacunków weźmie udział co najmniej 10 tys. osób, odbędzie się 27 lipca. Spotkanie rozpocznie nabożeństwo w kościele w Strumianach (godz. 21). Potem jego uczestnicy wyruszą pieszo na Pola Miłosierdzia, gdzie zaplanowano koncert chóru „Solne Uwielbienie” (ok. godz. 22.30) oraz przekazanie wieliczanom kopii figury z Loreto, która „zamieszka” na stałe w Domu Miłosierdzia (ośrodku dla chorych, potrzebujących i niepełnosprawnych) w Brzegach.

Wielicki festiwal młodych to także liczne koncerty. 25 lipca wystąpi w kościele św. Klemensa chór „Gospel Voice” (godz. 18.45), a w kolejnych dniach centrum wydarzeń będzie Małopolska Arena Lekkoatletyczna. We wtorek zaśpiewają tam Gabi Blacha i Radosław Pendziałka, a także ojciec Łukasz Buksa z zespołem i portugalska grupa DABAR (godz. 19). Natomiast 28 lipca pojawią się na scenie zespoły Gloria z Miejsca Piastowego oraz INSIDE OUT ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (godz. 19).

Festiwal młodych na Zarabiu w Gdowie to przede wszystkim Dzień Polski, zapowiedziany na 27 lipca w godz. 14-22. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Zręczyce, Kapela Gdowianie, Orkiestra Dęta Gminy Gdów, Chór Cud i Przyjaciele. Będą też koncerty zespołów: Full Power Spirit, Argento, New Day i EKG Band.

Na 28 lipca zaplanowano koncert na fletni Pana w wykonaniu Janusza Gajca (godz. 13) oraz turnieje sportowe (takie zmagania odbędą się nad Rabą także 28 lipca).

Jolanta Białek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.