Joanna Pluta

Środa w regionie: nielegalne papierosy, śmiertelne potrącenie i plantacja marihuany [zdjęcia]

Wartość akcyzowa towaru to 465 tysięcy złotych. Fot. policja Wartość akcyzowa towaru to 465 tysięcy złotych.
Joanna Pluta

Kujawsko-pomorscy policjanci mieli w środę dużo pracy.

Bydgoszcz

Śmiertelne potrącenie na pasach

Wczoraj około godz. 8 u zbiegu ulic Nakielskiej i Chłopickiego w Bydgoszczy doszło do śmiertelnego wypadku. - 28-letni kierowca jadący renault twingo potrącił na przejściu dla pieszych 68-letniego mężczyznę - informował podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - 68-latek został przewieziony do szpitala, niestety mimo szybko udzielonej pomocy zmarł. 28-latek kierujący renault był trzeźwy, został zatrzymany - dodał. Z relacji świadków wynika, że auto jadące prawym pasem ustąpiło pieszemu, natomiast renault jadące lewym już nie. Sprawę bada policja.

Powiat bydgoski

Sytuacja w Bazie Paliw opanowana

- Nasze zastępy, które prowadziły na miejscu zabezpieczenie operacyjne wróciły już do bazy - informowała wczoraj mł. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska - rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu. - W Nowej Wsi Wielkiej nie ma już zagrożenia. Na miejscu zostały jeszcze cztery zastępy strażaków, ale prowadzą już tylko prace zabezpieczające na terenie Bazy Paliw - dodała. Przypomnijmy, poważna awaria techniczna na terenie Bazy Paliw Płynnych w Nowej Wsi Wielkiej miała miejsce w poniedziałek wieczorem. Dotyczyła dwóch zbiorników o pojemności 1000 m3 - trzeba było opróżnić je z paliwa.

Powiat inowrocławski

Nielegalne papierosy warte pół miliona

Kryminalni z Inowrocławia odkryli fabrykę papierosów pod Janikowem. Gdy tam wkroczyli znaleźli łącznie 276 kilogramów tytoniu i krajanki tytoniowej, 211 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy oraz urządzenia do produkcji. Wartość akcyzowa towaru to 465 tysięcy złotych. Do sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 36 i 39 lat. Już usłyszeli zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi inowrocławska policja pod nadzorem prokuratury. Zabezpieczone mienie przejęli funkcjonariusze z Izby Celnej w Toruniu. Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn. Grozi im do 3 lat więzienia.

Powiat świecki

Uprawiał konopie na poddaszu chlewni. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Świeccy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Na poddaszu jednego z budynków w gminie Pruszcz znaleźli 16 sadzonek, 5 ściętych już roślin, ponad pół kilograma suszu oraz woreczki foliowe z nasionami, a także sprzęt służący do uprawy nielegalnych roślin - lampy jarzeniowe, wentylatory i doniczki. Uprawa znajdowała się w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu, na poddaszu nieczynnej chlewni. Zatrzymano 31-letniego plantatora, który trafił do aresztu. Wczoraj 31-latek został doprowadzony do prokuratora. Teraz mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Nakło

Miał 34 kg tytoniu bez akcyzy

Nakielscy policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca miasta, który trzymał w domu ponad 34 kilogramy tytoniu oraz 200 sztuk papierosów bez akcyzy. Ze wstępnych szacunków wynika, że podejrzany 44-latek okradł Skarb Państwa na około 25 tysięcy złotych. Mieszkaniec Nakła został zatrzymany, usłyszał już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.