Sprawdź co słychać w powiecie zielonogórskim

Czytaj dalej
Fot. habanera/Pixabay
Anna Chreptowicz

Sprawdź co słychać w powiecie zielonogórskim

Anna Chreptowicz

Kiedy odbędzie się bal w Górzykowie i kto zaśpiewa kolędy w domu kultury w Kargowej? Sprawdź.

Teraz na balu w Górzykowie zatańczą dorośli

Ledwie zakończyła się po raz pierwszy zorganizowana w Górzykowie mikołajkowa zabawa dla dzieci, a już mieszkańcy szykują się do kolejnej imprezy. Też w sali po byłym ośrodku szkolno-wychowawczym. Tym razem bawić się będą dorośli. We wsi rozpoczęło się wielkie sprzątanie i trenowanie - bo tańców zapewne nie zabraknie. Zabawa odbędzie się 23 stycznia.

Mieszkańcy Kargowej wspólnie zaśpiewają kolędy

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 17 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej, o godzinie 16.00. Na scenie wystąpią znane i lubiane lokalne zespoły, m.in.: zespół śpiewaczy Kargowiacy, zespół Kargusie, Vox Cordi ze Świebodzina oraz Scholka Dziecięca działająca przy parafii konkatedralnej w Zielonej Górze. Dla wszystkich gości przewidziany jest poczęstunek. Wstęp na kolędowanie za dobrowolną ofiarą.

Ważne badanie dla pań. Za darmo w Kargowej

Przypominamy, że bezpłatne badania mammograficzne odbędą się już dzisiaj, 15 stycznia, przed urzędem miejskim w Kargowej. Badanie jest bezpłatne dla pań w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały tego typu badań w ciągu ostatnich dwóch lat. Pozostałe panie będą mogły wykonać badanie odpłatnie (80 zł). Na badania obowiązuje rejestracja pod nr telefonu: 68 452 77 96, 68 452 77 17, 605 596 655 lub 605 598 077.

Czas na konkurs z makulaturą w Czarnej

Stowarzyszenie Miłośników Czarnej w gminie Zabór kolejny rok z rzędu rusza z akcją zbiórki makulatury. Przeprowadzana jest ona w formie konkursu. Trzy osoby, które oddadzą największą ilość kilogramów, otrzymają bilety do kina. Makulaturę można przekazywać w trzech terminach: do końca kwietnia, końca sierpnia i końca grudnia. W zeszłym roku mieszkańcom udało się wspólnie zebrać aż 821 kg. W roku 2014 zebrano 1.321 kg! Czy w tym roku uda się pobić rekord? Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela p. Iza Iwańska pod nr tel. 512 131 299.

Masz azbest w Trzebiechowie? Zgłoś to sołtysowi

Do wtorku, 19 stycznia, wszyscy zainteresowani odbiorem i utylizacją płyt azbestowych, które zdjęli z dachów i przechowują je na terenie swojej posesji, powinni zgłosić się do sołtysa swojej wsi.

Wielkie brawa dla zdolnych licealistów z Sulechowa

Dwaj uczniowie liceum ogólnokształcącego im. Witolda Pileckiego z Sulechowa - Miłosz Rozynek i Konrad Gieregowski - wzięli udział w okręgowym etapie XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, która odbyła się 11 stycznia. Obaj licealiści wypadli bardzo dobrze. Miłosz Rozynek zająć na olimpiadzie 3 miejsce. Zdobył również dyplom i nagrody dla najlepszej szkoły. Gratulujemy!

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.