Małgorzata Pieczyńska

Społecznicy z ulicą Nakielską chcą pójść na całość

Już dwa lata temu podczas grudniowego happeningu mieszkańcy apelowali o przebudowę ulicy Nakielskiej Fot. Archiwum / Dariusz Bloch Już dwa lata temu podczas grudniowego happeningu mieszkańcy apelowali o przebudowę ulicy Nakielskiej
Małgorzata Pieczyńska

Bydgoskie stowarzyszenia i rady osiedli Miedzyń-Prądy i Wilczak-Jary apelują do prezydenta w sprawie ważnej ulicy. - Ulica Nakielska to jedna z ważniejszych w układzie drogowym miasta, dlatego zabiegamy o jej przebudowę na całym odcinku - mówią mieszkańcy

- Jest tu naprawdę wąsko, często dochodzi do wypadków. Poza tym średnio na dobę ulicą Nakielską przejeżdża aż 14 tys. pojazdów - mówi Dariusz Smól, przewodniczący Bydgoskiego Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy. - Gruntowna przebudowa całej tej ulicy jest konieczna.

Dotychczas konsultacjom społecznym poddana została koncepcja przebudowy odcinka od ul. Lisiej do Bronikowskiego. Wstępny projekt zakłada m.in. poszerzenie jezdni do 4 pasów ruchu, w tym dwa środkowe mają być lewoskrętami i pełnić rolę buspasów. Środki finansowe na tę inwestycję zostały zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej, a przebudowa zaplanowana na lata 2019-2022. Ma rozpocząć się po zakończeniu prac na ul. Grunwaldzkiej.

Mieszkańcy chcą jednak, aby ratusz spojrzał na ul. Nakielską całościowo. Dlatego Bydgoskie Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy, Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska, Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych, Stowarzyszenie na rzecz Transportu Publicznego w Bydgoszczy oraz rady osiedli Miedzyń-Prądy i Wilczak-Jary zwróciły się z prośbą do prezydenta Rafała Bruskiego o ujęcie w budżecie miasta na rok 2018 ok. 300 tys. zł na wykonanie koncepcji przebudowy ul. Nakielskiej na odcinku od ul. Bronikowskiego do ronda Grunwaldzkiego.

  • Dlaczego opracowanie koncepcji na całą Nakielską jest zasadne?
  • Czy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uwzględni wnioski społeczników?

Przeczytasz w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.