Tomasz Wersocki

Spółdzielnie mieszkaniowe działające we wschodnim Toruniu oferują kilkadziesiąt różnego rodzaju lokali

Rubinkowo i Skarpa to najliczniej zamieszkała część miasta. Zakup mieszkania na rynku wtórnym nie stanowi problemu Fot. Sławomir Kowalski Rubinkowo i Skarpa to najliczniej zamieszkała część miasta. Zakup mieszkania na rynku wtórnym nie stanowi problemu
Tomasz Wersocki

Na Rubinkowie czy Skarpie próżno szukać ofert mieszkań na rynku pierwotnym. Z pomocą przychodzą działające tu spółdzielnie mieszkaniowe.

- Ceny mieszkań na rynku wtórnym ewidentnie wzrosły o kilka procent. Podobnie jak ma to miejsce w całym kraju - mówi Patryk Tomaszewski, kierownik biura Metro House w Toruniu. - Drastyczne podniesienie się cen dotknęło kawalerki zlokalizowane w centrum miasta. Jest to nowe zjawisko, którego nie odnotowały jeszcze portale zajmujące się nieruchomościami.

W dzielnicach takich jak Rubinkowo czy Skarpa nie ma praktycznie w ogóle ofert sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym, a potencjalnym klientom, którzy mają określone kryteria, pozostają do wyboru lokale oferowane chociażby przez zlokalizowane w tym rejonie Torunia spółdzielnie mieszkaniowe.

Używane, ale czy tanie?

W Spółdzielczym Biurze Obrotu Nieruchomościami na Skarpie potencjalni przyszli właściciele własnego M-4 mogą wybierać spośród kilkudziesięciu domów i mieszkań. Jednak prawie wszystkie z nich wymagają remontów, które coraz częściej nie należą do tanich.

- Sam remont używanego lokalu zwiększa koszty, ale przede wszystkim wydłuża się też czas oczekiwania na ekipę remontową. Znam takich wykonawców, którzy nie mają terminów na najbliższe dwa lata - wyjaśnia Patryk Tomaszewski.

W ofertach mieszkań udostępnionych w internecie przez SM „Na Skarpie” najczęściej można znaleźć opisy: „mieszkanie nie wymaga dużego remontu”, „ma wymienione okna, tynki i drzwi wejściowe” oraz „posiada gładzie i panele w pokojach”.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.