Śpiewamy i zbieramy dla Kamy w Zielonej Górze

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Gawałkiewicz
Leszek Kalinowski

Śpiewamy i zbieramy dla Kamy w Zielonej Górze

Leszek Kalinowski

O niedzielnym koncercie charytatywnym rozmawiamy z presesem stowarzyszenia Warto jest pomagać, Grzegorzem Hryniewiczem.

Tegoroczna maturzystka z I LO, Kamila Machnicka, walczy w nowotworem nosogardła. Jest podopieczną stowarzyszenia Warto jest pomagać, które w niedzielę zaprasza wszystkich na niezwykły koncert. Gdzie?
Koncert charytatywny rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50. Nosi on tytuł „Zbieramy dla Kamy”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na jej leczenie. Na estradzie zobaczymy Doriana Zarzyckiego z zespołem i kabarety: Adi, Ciach, Zachodni i Zalotka.

Podczas koncertu zostanie także przeprowadzona licytacja?
Będzie można kupić m.in. płyty Meli Koteluk i Kasi Cerekwickiej z autografami, a także strzyżenie w Studiu Fryzur Darii Szymczak na Jędrzychowie, lekcje muzyki w Szkole Muzycznej Yamaha i wiele innych. Będzie też wiele niespodzianek. Licytację poprowadzi Jarosław Sobański z kabaretu Zachodni. Może się jednak okazać, że nie będzie on jedynym prowadzący, bo koledzy z innych kabaretów już zapowiadają, że na scenie będzie dużo zabawy... Warto przyjść, dobrze się bawić, a jeszcze lepiej, mając świadomość, że się komuś pomaga.

Ile kosztuje bilet?
Bilet - cegiełka kosztuje 15 zł, ale oczywiście można zapłacić więcej. Od wczoraj można je już nabywać w trzech punktach na UZ. Dziś i jutro od godz. 15.00 do 17.00 w siedzibie rektoratu przy ul. Licealnej 9 (parter, hol), także dziś i jutro od godz. 12.00 do 14.00 w kampusie A (budynek A-29, hol) oraz w kampusie B (budynek A-16 - hol).

Ile trzeba zebrać pieniędzy?
Kamila wraz z rodziną i przyjaciółmi walczą o możliwość leczenia nowocześniejszą i bardziej bezpieczną metodą: protonoterapią. To możliwe jest poza granicami kraju i niestety bardzo kosztowne. Trzeba zebrać 200-250 tys. zł.
A jeśli ktoś nie przyjdzie na koncert?

Możesz wpłacić pieniądze na konto: mBank 49114018500000209664001082, Stowarzyszenie Warto jest pomagać, ul. Bema 7/6, Zielona Góra. Można też przekazać 1 proc. swojego podatku: KRS 0000318521 , Cel szczegółowy : Kamila Machnicka.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.