Smog znów zaczyna truć. Jarosław liczy na wsparcie rządowe w ramach programu "Czyste powietrze" oraz z pieniędzy unijnych

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Kamil Jaworski

Smog znów zaczyna truć. Jarosław liczy na wsparcie rządowe w ramach programu "Czyste powietrze" oraz z pieniędzy unijnych

Kamil Jaworski

Sezon grzewczy oznacza pogorszenie jakości powietrza w podkarpackich miastach. Jarosław, jako jedyne miasto z regionu, znalazł się w gronie 33 polskich miast z najgorszym powietrzem w niechlubnym rankingu WHO z 2016 r.

Na podstawie tego rankingu Światowej Organizacji Zdrowia, rząd wytypował miasta do realizacji programu "Czyste powietrze”. Wsparciem objęte mają być na początku 22 miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców, wśród których jest Jarosław.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii poinformowało 22 października, że parlament rozpoczyna prace nad projektem nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. W myśl przepisów, ma być możliwe całkowite sfinansowanie wymiany pieców i ocieplenia domów dla najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Kamil Jaworski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.