Marek Weckwerth

Śmierci na drodze nie wyprzedzisz, więc lepiej tego nie rób. Zwłaszcza jeśli jezdnia jest mokra

Tak wyglądało miejsce wypadku w Okalewie, po tym jak audi zderzyło się czołowo z seatem. Zginęło dwoje młodych ludzi Fot. Fot. Policja Tak wyglądało miejsce wypadku w Okalewie, po tym jak audi zderzyło się czołowo z seatem. Zginęło dwoje młodych ludzi
Marek Weckwerth

W dwa ostatnie dni na drogach regionu zginęły 3 osoby, a bilans ofiar śmiertelnych od początku roku zamyka się liczbą 39. Policja apeluje o rozwagę, a użytkownikom elektrycznych hulajnóg przypomina, że dziś wchodzi w życie dotycząca ich nowelizacja Prawa o ruchu drogowym.

Straszna tragedia rozegrała się w środowy poranek na drodze wojewódzkiej nr 563 w Okalewie powiat rypiński. Na prostym odcinku drogi (była mokra po deszczu) doszło do czołowego zderzenia dwóch aut.

- 31-letni kierowca audi nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym seatem toledo kierowanym przez 26-letnią kobietę – wyjaśniła st. asp. Dorota Rupińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rypinie.

Policja apeluje o rozwagę, a użytkownikom elektrycznych hulajnóg przypomina, że dziś wchodzi w życie dotycząca ich nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Na co należy uważać w najbliższym czasie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.