Smaki Krakowa. Cudowna podróż dla tych, co kochają jeść

Czytaj dalej
Katarzyna Kachel

Smaki Krakowa. Cudowna podróż dla tych, co kochają jeść

Katarzyna Kachel

Jest charakterystyczny i mocny w smaku. Korzenny. Do tego słodkawy. Nikogo nie zostawi obojętnym. Taki anyż może wynieść potrawę klasę wyżej i równie dobrze zniszczyć i zabić jej naturalny smak. Dlatego kucharz restauracji Mr.Lee's dodaje go do dania niewiele, dosłownie odrobinę. Łączy z czosnkiem i dusi z wołowiną. Podaje ją potem z tajwańską masą jajeczną i marynowanym jajkiem. Ciekawe to połączenie.

Kliknij w poniższy obrazek, aby wykupić dostęp do unikalnego albumu "Smaki Krakowa 2014":

Świetnie przyprawia też bakłażana, nie zabijając jego delikatności, a podkręcając jego nudnawy z natury charakter. Tajwańskich smaków możecie spróbować przy ulicy Karmelickiej. Kilka ulic dalej zjecie japońskie specjały, argentyńskie smakołyki czy brazylijskie delikatesy. Co sobie wymarzycie.

Nasz plebiscyt mówi wiele o kuchniach świata. Pokazuje też, że wcale nie musimy opuszczać miasta, by poznać oryginalne, niespotykane przyprawy, zaskakujące połączenia, odważne sposoby podawania. Pod Wawelem można dziś odbyć podróż w miejsca orientalne i w regiony mało nam znane.

Jeśli lubią Państwo takie odkrywanie świata, a do tego kochają jeść, mają Państwo szansę, by wybrać z nami najlepsze restauracje Krakowa. Stworzyć nietypowy szlak, na którym znajdą się najlepsze i najsmaczniejsze lokale w jednej z dziewięciu kategorii.

Głosujcie! W drugim etapie plebiscytu można to zrobić drogą SMS-ową, za pośrednictwem strony internetowej oraz za pośrednictwem aplikacji na portalu Facebook.

Jeżeli chcą Państwo wysłać SMS, mają Państwo czas do 28 września. Lista wytypowanych przez kapitułę restauracji znajduje się obok.

Jeden wysłany SMS to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę.

Głosowanie odbywać się będzie także za pośrednictwem aplikacji internetowej Facebook. Tyle że będzie trwało do 21 września. Podobnie jak przez stronę internetową www.dziennikpolski24.pl.

Kapituła plebiscytu w terminie do 2 października wyłoni po trzy restauracje w każdej z kategorii, które zostaną nominowane do III etapu plebiscytu, w którym wybierzemy laureatów i przyznamy Grand Prix. Mają Państwo szansę zdecydować.

Katarzyna Kachel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.