o. Leon Knabit

Słowo na niedzielę, Informacja

o. Leon Knabit

Narzekamy wszyscy na zalew informacji. Jest ich tak wiele i tak różnych, ze niekiedy trudno je wszystkie objąć i ocenić. W kwestii modnej dzisiaj, bynajmniej nie chcę spłycać problemu, koron wirusa, na przykład spotykamy się z informacjami wręcz sprzecznymi, choćby odnośnie maseczek. Jedni mówią, że są one niezbędne i trzeba je nosić dla zapobiegania rozszerzania się pandemii. Inni zaś z absolutną pewnością dowodzą ich szkodliwości. Wielu ludzi przyjmuje tę opcję i lekceważy nawet wyraźne przepisy wydawane przez władze sanitarne.

Czy doczekamy się wreszcie konkretnego i kompetentnego oświadczenia odpowiedzialnych czynników, podających prawdę obiektywną, nie do zakwestionowania przez kogokolwiek. Mącicieli zaś czy dyletantów po prostu nie puszczać do druku, a jeśli już, to natychmiast odpowiedzieć im przekonywująco, że nie mają racji. Podobnie z nauką w szkole. Tyle argumentów za tym, że trzeba na razie poprzestać na nauczaniu zdalnym, że jedna trzecia rodziców niechętnie wyprawia dziecko do szkoły. I jeszcze o podawaniu do wiadomości publicznej zachorowań i śmierci z powodu wirusa Nie zawsze są one precyzyjne.

Nie wiadomo na przykład, gdzie powodem śmierci był sam wirus, a gdzie mógł on tylko przyspieszyć odejście starego i tak chorego człowieka. A liczba? Wiadomo, że w Polsce umiera codziennie ponad tysiąc osób. A gdyby tak w kontekście innych chorób podano fakt, że zmarło na wirus 20, 15, 10, a nawet jedna (!) osoba, wyglądało by to inaczej.

Czekamy na więcej przejrzystych informacji.

o. Leon Knabit

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.