Słowa Kaczyńskiego dzielą polityków

Czytaj dalej
Fot. fot marek szawdyn/polska press
Mariusz Parkitny

Słowa Kaczyńskiego dzielą polityków

Mariusz Parkitny

Opozycja mówi o skandalu. Posłowie PiS bronią i tłumaczą lidera.


- Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Niszczyliście go! Zabiliście go! Jesteście kanaliami - krzyczał w Sejmie do parlamentarzystów opozycji Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Słowa wypowiedziane przy okazji burzliwej debaty w sprawie przyszłości Sądu Najwyższego spowodowały falę komentarzy, także zachodniopomorskich parlamentarzystów.

Władza broni lidera

Słów i zachowania Kaczyńskiego bronią zachodniopomorscy posłowie PiS. Poseł Krzysztof Zaremba wydał oświadczenie, które rozesłał dziennikarzom sms-em.

- W pełni popieram słowa wypowiedziane wczoraj przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i zgadzam się z nimi w całości. Dość obrażania od 7 lat wybitnego Męża Stanu jakim jest premier Kaczyński. Ci, którzy 7 lat temu zdradzili Polskę, maja prawo tylko milczeć. Dzisiejsza opozycja to Targowica - uważa poseł Zaremba.

Podobnie uważa poseł Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu, szef zachodniopomorskiego PiS.

- Od dwóch lat podczas każdego posiedzenia Sejmu Jarosław Kaczyński jest w grubiańsko obrażany i atakowany. Nie uszanowano nawet jego śp. brata - skomentował.

Poseł Leszek Dobrzyński zachowanie opozycja nazwał bezczelnym.

- Jak ktoś nakręca sprężynę, to w końcu sprężyna nie wytrzymuje i następuje reakcja. Bezczelne powoływanie się totalnych na Lecha Kaczyńskiego. Bezczelne wypominanie Jarosławowi, że zaprzepaszcza dorobek brata (...). Teraz ci sami cynicy, będą krzyczeć o „chamstwie Jarosława Kaczyńskiego”. Dranie - uważa.

Opozycja patrzy na mimikę

Oburzeni słowami prezesa PiS są posłowie opozycji.

- Niech pan już odejdzie. Niech pan da spokój Polkom i Polakom - zaapelował poseł Bartosz Arłukowicz z PO.

Senator PO, Tomasz Grodzki zwrócił uwagę na mimikę Kaczyńskiego.

- Słowa okropne ale najbardziej zaniepokoiła mnie mimika i wyraz twarzy tego starszego człowieka. Gdybym taką osobę spotkał na izbie przyjęć, to pomyślałbym, że pacjent stracił kontakt z rzeczywistością i wymaga konsultacji - podsumował senator PO, z zawodu lekarz.

Piotr Misiło, poseł Nowoczesnej:

- Kolejna granica w Sejmie Rzeczypospolitej została przekroczona - oświadczył.

Norbert Obrycki, poseł PO:

- Bez trybu, poza procedurami, jak w państwie prywatnym. Prywatny spektakl nienawiści w Sejmie RP. Tak nas dzisiaj widzi świat - uważa.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.