Skrót informacji z powiatu zielonogórskiego

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Anna Chreptowicz

Skrót informacji z powiatu zielonogórskiego

Anna Chreptowicz

Mieszkańcy Babimostu obchodzą ważną rocznicę, w Trzebiechowie uczniowie wystawią ciekawe przedstawienie. A jakie atrakcje czekają na zielonogórzan?

Trzebiechów. Anioły i diabły stoczą walkę już w niedzielę
Trzebiechowski Ośrodek Kultury oraz szkolna grupa teatralna Poszkole zapraszają na premierowy spektakl teatralny pt. „Jeden zero dla nieba”, który odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia o godz. 16.00 w sali widowiskowej TOK. W spektaklu biorą udział dzieci z Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie. Jest to opowieść o walce dobra ze złem, które symbolizują występujące w spektaklu postacie aniołów i diabłów. Organizatorzy spektaklu zwracają również uwagę na jego niekonwencjonalną stronę wizualną, która odgrywa tu bardzo ważną rolę. Jesteście ciekawi, czy dobro zwycięży nad złem? Przyjdźcie na spektakl.

Zabór. Jak zdobyć 5.000 zł na własną inicjatywę?
W piątek, 5 lutego, o godz. 16.00 w sali urzędu gminy odbędzie się spotkanie na temat możliwości uzyskania dofinansowania na realizację oddolnych inicjatyw do wysokości 5.000 zł, w ramach konkursu „Trampolina”, czyli regionalnego programu wspierania inicjatyw obywatelskich.

Babimost. Uczczą 71. rocznicę wyzwolenia miasta
Już dzisiaj o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbędą się uroczystości 71. rocznicy wyzwolenia Babimostu. W programie m.in. recital Daniela Grupy, występ zespołu „The Friends” oraz prezentacje artystyczne Zespołu Szkół w Babimoście.

Zielona Góra. Lubisz starocie? Te targi są dla Ciebie!
Zielonogórskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Gustatores zaprasza wszystkich chętnych na targi staroci, które odbędą się w najbliższą niedzielę, w godzinach od 8.00 do 13.00. Targi będą organizowane na terenie Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych przy ulicy Staszica 2.

Zielona Góra. Krainę Lodu można zwiedzać do jutra
To już ostatnia chwila na to, by zabrać swoje dzieci do miasteczka prosto z bajki Kraina Lodu. Miasteczko pojawiło się we wtorek w galerii Focus Mall i będzie otwarte już tylko do soboty, 30 stycznia. Na dzieci czekają niesamowite atrakcje. Krainę Lodu można odwiedzać od godziny 12.00-18.00.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.